1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Çözüm önerilerinizi bekliyorum zımpara makinesi

Konusu 'Denetim Fotoğrafları,Önlem ve Tavsiyeler' forumundadır ve Mehmet Mete tarafından 9 Haziran 2014 başlatılmıştır.

 1. Mehmet Mete İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  Merhaba arkadaşlar,

  Kapak zımpara makinesi var. Kapağın iç kısmını makine zımparalıyor fakat kapağın uç kısımlarını işçi eline aldığı zımpara ile kapak hızlıca dönerken çapaklarını alıyor. Arada eli kayıp, kesilebiliyor. Bu durumun önüne nasıl geçebilirim? Önerilerinizi bekliyorum.

  IMG_2820.JPG IMG_2819.JPG
 2. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  43934
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Makina mühendisi
  Torna için daha önce paylaşılmıştı ;"Elle zımparalama işleminin riski yüksektir
  aparat yapılabilir örneğin torna tezgahında zımparalama için
  1-silindirik parçanın çapı dikkate alınarak şerit şeklinde bir zımpara yardımı ile temizleme işlemi yapılabilir.
  örnek: silindirik parça punta ve ayna arasına bağlanır, şerit şeklindeki zımpara parça üzerine sarılıp iki ucu katere sabitlenir (iki tahta arasında kalemin bağlandığı yere) torna arabası yardımıyla sağa sola hareketlerle zımparalama işlemi yapılır.

  2-yine parçanın çapı dikkate alınarak yay şeklinde tahta veya yumuşak bir malzemenin iç bükey veya dış bükey kısımlarına zımpara monte edilerek katere bağlanması yolu ile yapılabilir.(torna da)
 3. narkissos İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  70602
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  KEYGEN Uluslararası Mühendislik Müşavirlik
  kestamit gibi bir malzemenin ucuna ersin bey in dediği gibi zımpara bağlanıp işlem yapılabilir. aksi halde önleme gibi bir şansınız yok bu manuel makineyle