1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Çürüyen bitkiler yangınına sebebiyet verebilir.

Konusu 'Yangın Emniyeti ve Kontrol Yöntemleri' forumundadır ve Hasan Can Özdenli tarafından 19 Mart 2014 başlatılmıştır.

 1. Hasan Can Özdenli Acil Durum Ve Afet Yönetim Uzmanı

  • Bölüm Yöneticisi
  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  Firma / Kurum:
  Düzce İtfaiye Müdürlüğü'nde İtfaiye Eri
  Ülkemizde köy evi, ahır, tavuk çiftliği ve arazilerde sıklıkla oluşan fakat yangın başlangıcının sebebi bilinmeyen yangın tipinden bahsetmek istiyorum.

  Çöplük, Kesilmiş dallar , yapraklar, bitkiler hatta gübrelerin duman çıkarttığını görmüşsünüzdür.

  Bakteriler işlerini yaparken oldukça yüksek ısı ve metan gazı üretirler. Eğer yığın yeteri kadar havalandırılmazsa bitki öz suyu kuruyup yığın içerisinde tutuşma sıcaklığı meydana geldiği taktirde yada biriken metan gazı kaçamaz ve ısınırsa yangına sebebiyet verilebilir.

  [​IMG]

  Bu resim ocak ayında belediyenin park bahçe müdürlüğünün döküm alanında çıkan yangından.

  Size bahsettiğim gibi 50 kamyondan fazla bahçe atığının döktükleri yer yeterli ısıya ulaşınca kendi kendisine alev aldı ve 2 gün yandı. Su fayda vermediği için kepçeyle toprak atarak yangın söndürüldü. Sebebi anlaşılamadığı için sabotaj dendi.


  Bugün sabah saatlerinde Kalıcı Konutlar 10...
  [​IMG]

  Kalıcı Konutlar 10. Bölgede bulunan çöpleri imha etmek için ateş yakan kişi yada kişiler yangın çıkardı.

  Edinilen bilgilere göre, hafta sonu Pazar günü sabah saatlerinde Kalıcı Konutlar 10.Bölgedeki çöplük alanda çıkan yangın tehlikeye neden oldu. Kimliği belirlenemeyen kişi yada kişilerin çıkardığı tahmin edilen yangın kısa sürede büyüdü. Polis ekiplerinin fark ettiği yangın sonrası Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerinin müdahalesi ile çöp yangını kontrol altına alındı.