1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Çalışan istihdam etmeksizin kendi nam ve hesabına mal ve hizmet üretimi yapanlar.

Konusu 'İşletme Kontrolü ve Denetimler' forumundadır ve yalçın kaan türkmenoğlu tarafından 15 Şubat 2014 başlatılmıştır.

 1. halil turkmen İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  53401
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Sayın İlgili;



  Çırak ve stajerlerle ilgili olarak Genel Müdürlüğümüzce çalışma yapılmaktad olup sonuçlandırıldığında Genel Müdürlüğümüzün web sayfası www.isggm.gov.tr de yayımlanacaktır.

  Bilgilerinize rica ederim.

  Kimden: halil turkmen [halil_64_35@hotmail.com]
  Gönderildi: 26 Mart 2014 Çarşamba 14:18
  Kime: İş Güvenliği Daire Başkanlığı
  Konu: çırakların isg katip sisteminde gözükmemesi 6331 sayılı İş sağlığı ve güvenliği kanunu MADDE 2 –(1) Bu Kanun; kamu ve özel sektöre ait bütün işlere ve işyerlerine, bu işyerlerinin işverenleri ile işveren vekillerine, çırak ve stajyerler de dâhil olmak üzere tüm çalışanlarına faaliyet konularına bakılmaksızın uygulanır.


  Kanunun uygulanmasında çırak ve stajyerlerde dahil olmak üzere uygulanır denilmesine rağmen isg katip sisteminde işverinin çırakları gözükmemektedir.
  Örneğin kuaförün yanında sigortalı kimse çalışmıyor sadece çırak çalışıyor Kanuna göre iş güv.uzmanı ve işyeri hekimi ile kısmi sürelerde sözleşme imzalamak zorunda olmasına rağmen isg katipi kullanma yetkiniz yoktur deniliyor.

  Bu konunun çözümü ile ilgili cevabınızı bekliyorum

  TEŞEKKÜR EDER İYİ ÇALIŞMALAR DİLERİM

  HALİL TÜRKMEN İŞ GÜV. UZMANI