1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Çalışan temsilcisi, destek elemanı gibi kişiler hazırlanan risk analizinin altına imza atmak zorunda

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve Vedat YILMAZZ tarafından 25 Aralık 2014 başlatılmıştır.

 1. Vedat YILMAZZ İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  50988
  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Arkadaşlar risk değerlemesi ekibinde bulunan çalışan, çalışan temsilcisi, destek elemanı gibi kişiler hazırlanan risk analizinin altına imza atmak zorunda mı? Zorunda ise ne gibi sorumlulukları olur. Risk analizinde öngörülmeyen bir riskten dolayı kaza olursa kimler sorumlu olur ? Yardımcı olursanız sevinirim.
 2. menot İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ RİSK DEĞERLENDİRMESİ YÖNETMELİĞİ uyarınca;
  "(2) Risk değerlendirmesi dokümanının sayfaları numaralandırılarak; gerçekleştiren kişiler tarafından her sayfası paraflanıp, son sayfası imzalanır ve işyerinde saklanır."

  6331 sayılı Kanun ve ilgili yönetmeliklerde çalışan, çalışan temsilcisi ve destek elemanlarının görev ve sorumlulukları ifade edilmiştir. Sizin iletinizde yazdığınız şekilde yapılan risk değerlendirmesine bu kişilerin sadece imza atmalarından dolayı, öngörülemeyen bir risk nedeniyle oluşan kazadan sorumlu olabileceklerine dair bir ifade yoktur. İş kazası olması durumunda, her birey kazanın gerçekleşmesinde kişisel kusuru varsa sorumludur.