1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Çalışan temsilcisi

Konusu 'İşletme Kontrolü ve Denetimler' forumundadır ve safety tarafından 14 Kasım 2012 başlatılmıştır.

1. nilüfer töze İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Kurul yoksa zorunlu değil ama sayı 50 ye yakınsa ben bir çalışan temsilcisi seçerdim onu da isg işine ortak ederdim. Faydası olur.
  2. Nahide Narin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Merhaba,
    Yeni hizmet verdiğim iş yerinde işveren vekili çalışan temsilcisini oylama ile seçmek istemiyor, kendisi atma yapmak istiyor. Bu durumun benim üzerimde bir sorumluluğu var mıdır? İşveren vekilini oylama konusunda zorlamalı mıyım?
  3. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    Demokrasi iyi bi şeydir :)
  4. nilüfer töze İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Kesinlikle :)
  5. Nahide Narin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Yorum için teşekkürler fakat sorunuma çare olmadı pek :)
  6. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    Patronunuz eğer illa ben atama yapacam diyorsa, patronuzun istediği adamı seçilmiş gösteren bir seçim tutanağı düzenleyerek işin içinden çıkabilirsiniz.
    Demokrasilerde çare tükenmez. :)
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 8 Ocak 2014 ---
    Boşunamı diyoruz demokrasi iyi bir şeydir diye.
  7. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    Bana teşekkür edecek olan yokmu :D
  8. Fatih Ülker Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    36910
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Belirtmiş olduğunuz soruna karşılık şu yolu deneyebilirsiniz ki bende aynı yolu iş hayatımda uyguluyorum.
    Kanun çalışan temsilcisi seçimle belirlenir der ve belirli kriterler belirtir.
    1. yol olarak istekli çıkmadığını belirtip ki bunu da şu tarihli olarak çalışan temsilcisi seçimimiz olacaktır şeklinde duyurusu yapılan bir tutanak ile belirtilen tarihte istekli çıkmadığı için atama yolu ile belirlenmiştir denilerek resmiyete dökülür. Sonuçta kimseyi zorla seçime dahil edemeyeceğimiz için işveren temsilcisinin istediği de olmuş olur.
    2.yol ise ki tavsiye etmem ; seçim sonucu işveren vekilinin istediği çalışanların seçildiği bir seçim ki hayali ve sahte tabi.
    Ama tavsiyem daha işin ilk başında sahte ve hayali seçim olayına girilip tavizler verilmemesi ve usulsüz işlemler yapılmaması.
  9. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    zaten 50 kişiye kadar 1 personel çalışan temsilcisi olarak seçilmesi gerekiyor
    risk analizi çalışmalarında da çalışan temsilcisi katılımı gerekli
  10. aslan yalcin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    3 tane çalışan temsilcisi seçildi/atandı diyelim. Yapılacak iş sağlığı ve güvenliği kuruluna kaç kişi ve hangisinin katılımı nasıl belirlenecek...
  11. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Baş temsilci kurul içine alınacak..3 kişi içerisinden baş temsilci seçilecek.