1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Çalışandan kaynaklı bir iş kazası oldu ve sol yüzük parmağının tırnak kısmı koptu

Konusu 'Kaza İnceleme ve Araştırmaları' forumundadır ve Beyazıt Casun tarafından 13 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

1. Beyazıt Casun Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    81345
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhaba arkadaşlar bir sorum olacak benim çalıştığım şantiyede çalışandan kaynaklı bir iş kazası oldu ve sol yüzük parmağının tırnak kısmı koptu çalışan ilk etapta hiç bir talepte bulunmazken aradan belli bir süre geçtikten sonra bir miktar para talebi oldu bu ücreti ödemeye yanaşmazsa firma mahkemelik durumda kim suçlu olur ve sonuç ne olabilir. Şimdiden Teşekkürler
  2. semihozturk1987 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Çalışandan kaynaklı derken, bunu olası mahkemede ispatlayabilecek misiniz ?
  3. Beyazıt Casun Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    81345
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Her türlü ispatlaya bilirim çalışanın ifadesi de zaten bu yönde kanaat getiriyor.
  4. semihozturk1987 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Bir de mesela şöyle durum var. Makinenin belli kısmı korumalı değildir, adam oraya bilerek de soksa, sonrasında orası niye kapalı değildi olur. Bu şekilde de bir şey yoksa, her türlü adamın durduk yerde yaptığı bir şey ise, kendi düşüncem ama hiçbir şey alamaz, ayrıca direk işten çıkarılma nedeni olur.
  5. Beyazıt Casun Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    81345
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bende öyle düşünüyorum ama kullandığı el aleti matkap delme sırasında oldu bu olay.
  6. semihozturk1987 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    El aletleriyle çalışma eğitimleri vs. peki? işin döküman kısmı ne durumda?
  7. Beyazıt Casun Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    81345
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Hepsi var eksiksiz durumda
  8. semihozturk1987 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Valla eliniz kuvvetli gibi duruyor. Bence adamı çekip bunu anlatın. Bir kaç kesin şey sunun. Boşuna uğraşma bu bu bu nedenlerle yaptığın şunu gerektir, ayrıca şu nedenle bu davayı açtığın için de kaybedeceksin, tüm avukat ve mahkeme masrafları senden çıkacak tarzına bir konuşmayla konu kapanabilir aslında. ya da patronun kötü olabilir ama sizinki ya da başka bir yöneticinin arası iyiyse, o çeksin kenara. ahmet usta bak böyle bir şey deniyosun ama sonucunda boşuna cebinden para çıkacak filan diye.
  9. oğuzhan Torun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    cebinden para çıkmayak hepsini avukat alacak. Böyle davaları kovalayan çok avukat var. Kurt gibi pusuya yatmışlar
  10. Beyazıt Casun Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    81345
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Biliyorum ama sorun şu adam istemiyordu birden gelip gitmeye başladı önceleri isteğini açıklamadı ama sonra ne olduysa söyledi istediği mebla da verilmeyecek bir mebla...
  11. semihozturk1987 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    3 sene önce gibi biz de aileden yaşamıştık. ölüm sonrasında para önerildiğinde benim eşimi maddi olarak nasıl görürsünüz. onun üzerinden bana nasıl para önerirsiniz. ben ölümüyle kazandığım parayı napayım defalarca kez bu şekilde konuşulmuştu. yaklaşık 4 5 ay sonra direk dava açılmıştı. böyle durumlarda işin sıcağında işçiler ne yapacağını bilmediği için susuyor. daha sonra araştırıyor, avukata gidiyor vs derken eline bir kanıt aldığında hemen saldırıya geçiyorlar. verilmeyecek mebla gibi bir rakam da diyorsanız, onu mahkemeyle alması imkansız bence.
  12. Beyazıt Casun Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    81345
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ya istediği meblayı mahkeme vermiyor zaten araştırdık aynı durumdaki mahkemeler anca 20 bin veriyor ama bizimki cidden uçuk mebla.
  13. semihozturk1987 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Siz bir an önce şirket olarak bir avukata başvurun. durumu anlatın. sonra direk rest çekin. hatta benim dediğim şekilde avukat arasın karşı tarafı. para vermeden çekilin. bu tarz işçiler çok artmaya başladı
  14. Beyazıt Casun Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    81345
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Anladım sağolun...
  15. oğuzhan Torun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İşçinin parmağı için sizin firmanı ne yaptı? Ameliyat falan oldu mu?
  16. Beyazıt Casun Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    81345
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ayakta tedavi oldu dikiş atıldı taburcu oldu firmamız gereken ilgiyi gösterdi diyebilirim.
  17. oğuzhan Torun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    parmak kopmadı mı
  18. Beyazıt Casun Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    81345
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    tamamı değil yüzük parmağının tırnak kısmı koptu
  19. oğuzhan Torun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bilirkişi raporu ve maluliyet durumuna göre tazminat çıkacaktır. Çalışanın yaşı, maaşı, yaptığı iş vs tümü sonucu etkiler. Benim tavsiyem para vermeyin mahkemeye versin orada zaten istediğinin altında verirsiniz
  20. Beyazıt Casun Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    81345
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ne yapacaklarını ben bilmiyorum ama zaten istediği meblayı göz önüne alırsak zaten vermezler ve mahkemelik olur olay hiç birşey almaz ve işini kaybeder ayrıca gittiği işlerde karşısına çıkacağı için işe almama gibi durumlarla da karşı karşıya kalacak.