1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Çalışanların yasal hak ve sorumlulukları ile ilgili sunum hazırlıyorum

Konusu 'İşletmelerde Eğitim ve İletişim' forumundadır ve kadir serkan tarafından 7 Ocak 2015 başlatılmıştır.

 1. kadir serkan İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Çalışma mevzuatı ile ilgili bilgiler, Çalışanların yasal hak ve sorumlulukları ile ilgili sunum hazırlıyorum. Sitedeki yeni sunumlar dahil dikkatimi çeken 4857yi içeriyor olması. 4857 yürürlükten kalkmadımı,benim mi yanlışım var, varsa düzeltiniz 4857 sayılı kanun hala geçerli mi?
 2. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  110245
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  4857'nin 6331 de belirtilen maddeleri yürürlükten kalktı. Onun haricindeki diğer maddeler halen yürürlükte.
 3. menot İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  İşçilerin çalışma şartları ve çalışma ortamına ilişkin hak ve sorumlulukları 4857 sayılı İş Kanunu ve bağlı mevzuatta bulunur. 4857 sayılı yasanın iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili maddeleri yürürlükten kaldırılıp bunların yerine 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ile gerekli düzenleme yapılmıştır. Çalışanların iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili yasal hak ve sorumlulukları ise 6331 sayılı Kanun ve ilişkili mevzuatta yer alır. Bunların dışında Borçlar Kanunu ve Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu benzeri başka kanunlar da konu ile ilgili maddeler içerir.