1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Çalışanlara görevlendirme ve özel izin vermenin yasal geçerliliği

Konusu 'İşletme Kontrolü ve Denetimler' forumundadır ve Sercan Kılıç tarafından 18 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

 1. Sercan Kılıç İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  93869
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  BİREYSEL İSG UZMANI
  firma dışı görevlendirmelerde yazılı izin talimatı oluşturmak ve çalışanın özel izinle birkaç saatliğine kendi işlerini halletmek üzere firma dışına çıkması durumlarında bir izin kağıdına imzasını almak yasal olarak işvereni rahatlatabilir mi? diye fikirlerinizi almak istiyorum dostlar
 2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  http://www.isgforum.net/threads/İş-...ndan-Önemi-makale-ve-formlar.1197/#post-11158
  --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 19 Temmuz 2013 ---
  kendi işlerini halletmek için verilen izne iş izni değilde normal izin kağıdı düzenlenebilir..yada puantaja not düşülebilir.yasal olarakta işvereni rahatlatır.En azından somut olarak çalışanın kendi işleri için işyerinden mesai saatleri içerisinde ayrıldığı ispatlanmasına yardımcı olur.