1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Çalışanlara verilen eğitim değerlendirme soruları

Konusu 'Formlar' forumundadır ve ebru sakarya tarafından 5 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. ebru sakarya İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Çalışanlara verilen eğitim değerlendirme soruları olanlar paylaşabilir mi?
  2. munireacr İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Merhaba Ebru Hanım,

Ekte vermiş olduğum Temel İş Güvenliği eğitimlerinde, eğitim öncesi ve sonrası yapmış olduğum değerlendirme soruları bulunmaktadır.
    Kağıdın hem ön kısmı hem arka kısmında aynı sorular bulunuyor, eğitim öncesi 10 dk çalışanlara sorulara cevap veriyorlar, eğitimde gerekli bilgileri verdikten sonra arka sayfada aynı soruları cevaplandırmalarını istiyorum, ve burdaki amacın onları ölçmek değil, eğitimin verimini ölçmek olduğunu belirtiyorum.
    Sonuçlara göre 70 altında kalan çalışanlar için eğitim tekrarı diye not alıyorum.
    umarım işinize yarar.

iyi çalışmalar dilerim.

Ekli Dosyalar:

3. ebru sakarya İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Teşekkür ederim Münire Hanım..Çok sağolun..İyi çalışmalar diliyorum
  4. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    Soruların firmalara özel olması lazım, orda yapılan işe uygun sorular hazırlanmalı.
  5. munireacr İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Nurdan Hanım,
    Temel İş Güvenliği Eğitimi olduğu için böyle genel sorular düzenledim ancak sizce Temel İş Güvenliği Eğitiminde de firmaya özel olmalı mı?
    Genel bilgilere yer verdiğimiz için, Kaza nedir?, Meslek Hastalığı nedir?, ne tür kazalar iş kazası olarak değerlendirilir?, Uyarı işaret ve levhaların açıklamaları gibi genel eğitimde kullanıyorum ama bu konuda farklı bir düşünce ve uygulamanız varsa fikir verebilir misiniz?
  6. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    Evet ben temel eğitimi verirken firmaya özel hazırlamaya gayret ediyorum. Forklift yoksa onunla ilgili bir soru sormam mesela, yada ofis elemanıysa ergonomi sorarım, ekran uzaklığı, yansıma, parlama...gibi . Kapalı alan çalışması yoksa sormam... (eğitimde değinebilirsiniz o ayrı bir konu ama soruların içine koymuyorum ben) dediğiniz gibi iş kazası, meslek hastalığı, yangın, sağlık ve güvenlik işaretleri ile ilgili sorular banko oluyor zaten :) Orda sıkıntı yok. Yanlış anlaşılmasın sizin sorularınızda gayet güzel sorular .
  7. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman

Ekli Dosyalar:

8. mustafa haydar İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    66549
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Temel İş Güvenlik Eğitimi için hazırlanan eğitim sunumu sonrası çalışanlara yaptığım test örneğini gönderiyorum. Faydası olur inşallah.

Ekli Dosyalar:

9. Serkan Kala İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    10956
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Ortak Sağlık Güvenlik Birimi/ İş Güvenliği Uzmanı
    Merhaba temel isg eğitiminden kastımız nedir? Mesela iş kazası bildirimi yaparken sorgulama ekranında çalışan isg eğitimi almış mı diyor bu eğitimden kasıt nedir temel isg mi yoksa eğitim mevzuatında geçen tehlikeli sınıfına göre verilen konuların belirtilen süre zarfında tamamlanmış hali mi? Sorum şu siz çalışına temel isg eğitimi verdiniz ,örneğin kimyasal risk etmenlerinden kaynaklanan bir iş kazası oldu bu durumda sorumluluğumuz nedir, çünkü temel isg de bütün konulara kapsamlı değinilmiyor?Kimsenin 8 saatlik vereceğini sanmıyorum açıkcası.