1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Çalışma bakanlığının belge ücretlerine ilişkin cevabı

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve Alpaslan ün tarafından 27 Ocak 2014 başlatılmıştır.

 1. Alpaslan ün İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  22850
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  balıkesir halk sağlığı müdürlüğü
  Sayın Alpaslan Ün,

  06.01.2014 tarihli ve 15163 sayılı dilekçeniz incelenmiştir.
  Bilindiği üzere İş güvenliği uzmanlığı belgeleri ile ilgili son düzenlemeler 30 Haziran 2012 tarihli ve 28339 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanan “6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu” ile yapılmış olup, söz konusu kanunun 31 nci maddesindeki “….yetkilendirme ve belgelendirme bedelleri…...ne dair usul ve esaslar Bakanlıkça belirlenir” hükmü yer almaktadır.

  Bu itibarla, Bakanlığımız iş ve işlemlerinde Kanun ve Yönetmelik hükümleri doğrultusunda işlem yapmak zorunda olduğundan söz konusu Kanun maddesi gereği belge ücreti alınmakta olup yapılan son düzenleme ile 2014 yılında kişilere düzenlenecek işyeri hekimi, iş güvenliği uzmanı ve eğitici belgesi ücreti Bakanlığımızca 413 TL olarak belirlenmiştir.

  Bilgilerinizi rica ederim.
 2. Recep Tayyip Taşdelen İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  yani biz istediğimiz gibi yaparız demişler.
 3. Batuhan GÜMÜŞ İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  işinize geliyorsa bide sizemi sorucaz demenin kibar yolu , iyi bari umursayıpta cevap vermişler..
 4. Fikret Yetiştiren İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  78841
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Bu kadar ödeme yaptığımıza göre sertifikalar erken elimize ulaşsa çok memnun kalacağız.Mayıs sınavındaki sertifika kasım ayı sonunda elime ulaştı.....
 5. Kürşat Olcay Kilim İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  37748
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Acele etmeyin ben daha Ağustos ayındakini bekliyorum.
 6. Serkan Angıl İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  48419
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Haram olsun onlara, bu aldıkları paralar.. Devletin gözü hiçbir dönem bu kadar dönmemişti.. onca vergi, onca harç, haraç, sertifika bedeli..yazıklar olsun...