1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Çalışma bakanlığından uzman süreleri ile ilgili beklenen duyuru geldi!!!

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Odatesi tarafından 25 Aralık 2015 başlatılmıştır.

 1. Odatesi İSGforum Üyesi

  İSG PROFESYONELLERİNİN ÇALIŞMA SÜRELERİNE İLİŞKİN DUYURU

  İş Güvenliği Uzmanlarının Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmeliğin 12nci maddesinde belirtilen iş güvenliği uzmanlarının çalışma sürelerine ilişkin hüküm aynı Yönetmeliğin Geçici 7 nci maddesi gereğince 1/1/2016 tarihi itibarı ile yürürlüğe girecektir.

  İşyeri Hekimi ve Diğer Sağlık Personelinin Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmeliğin 12nci maddesinde belirtilen işyeri hekimlerinin çalışma sürelerine ilişkin hüküm aynı Yönetmeliğin Geçici 8 nci maddesi gereğince 1/1/2016 tarihi itibarı ile yürürlüğe girecektir.

  İş güvenliği uzmanı, işyeri hekimi ve diğer sağlık personeli olarak İSG-KATİP’te görevlendirmeleri tanımlanan ve görevine devam etmekte olan kişilere ait sözleşmeler hakkında Genel Müdürlüğümüzce herhangi bir güncelleme işlemi yapılmayacak olup ilgili kişi ve kurumların yeni çalışma sürelerine uygun olarak sözleşmelerini yeniden tanımlamaları gerekecektir. İlgili kişi ve kurumların mağdur olmaması adına bahsi geçen tarihlerde gerekli uyumlaştırmalarını yaparak mevzuatta belirtilen çalışma sürelerini gözetmeleri önem arz etmektedir.

  Ayrıca 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun 6 ncı maddesine göre işyerinde görev yapacak İSG profesyonelleri, çalışanlar arasından yahut yetkilendirilmiş OSGB üzerinden hizmet alınarak görevlendirilmektedir. Bu doğrultuda görevlendirilecek İSG Profesyonellerinin 5510 sayılı Kanunu’na göre sigortalılık bildirimlerinin yapılması gerekmektedir. Sigortalılık bildirimlerinin İSG-KATİP üzerinden kontrolüne yönelik çalışmalar tamamlanmıştır. Sözleşme süresince primi ödenmeyen İSG Profesyonellerinin raporları, SGK Kayıt Dışı İstihdamla Mücadele Daire Başkanlığı’na bildirilecektir.

  Bilindiği üzere KEP (Kayıtlı Elektronik Posta) sistemi devreye alınmış olup kurumlarca kullanılmaktadır. İşlemlerinizin İSG-KATİP üzerinden daha hızlı yapılabilmesi için KEP adreslerinizin İSG-KATİP üzerinde bildirilmesi gerekmektedir. Önemle duyurulur.

  İşyeri hekimlerinin çalışma sürelerini gösterir tablo
  Adsız.jpg
  Kaynak:http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=duyuru&id=dakikalar
  Kaynak: http://www.recepguner.com/index.php/duyuru-sure/

  Ekli Dosyalar:

  • haber.jpg
   haber.jpg
   Dosya Boyutu:
   53 KB
   Görüntüleme:
   36.871
 2. Gürcan Kaynak İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
 3. Cumhur Gültekin İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  80759
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Vakıf Üniversitesi
  Bekliyorduk. İlerideki bilinçli, konuya hakim çalışanlar, OSGB'ler ve İş Güvenliği Uzmanları için beklenen doğru bir gelişme.
 4. seyffullah İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  20733
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  beklenen açıklama gelmiş gerçekten rahatlatıcı oldu ve inşallah bize düşen hizmetimizi danışmanlığımızı kaliteli bir şekilde vermek
 5. Deniz Devrim İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Bide maasimizi isverenden almasak sorun kokten cozulecek. Ama yuce ulu devlet baba sorunun cozulmesini istiyor mu o da ayri konu.
 6. Cumhur Gültekin İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  80759
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Vakıf Üniversitesi
  Maaş işveren tarafından verilirken, yaptığımız görevde Çalışma Bakanlığı tarafından olmamız sayesinde hassas bir dengeyi sağlıyoruz. Bu sayede yapılan işe hem Çalışma Bakanlığı gözüyle, hem de işveren gözüyle bakmamız sağlanmış olunuyor. Eğer maaşlarımızı da Çalışma Bakanlığı'ndan almış olsaydık, çoğumuz İş Güvenliği Uzmanı olarak çok acımasız olacaktık. Bu durum ise işverenleri çileden çıkartmamız nedeni ile işverenlerin İş Sağlığı ve Güvenliği'nden iyice uzaklaşmalarına neden olurdu.
 7. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

  • Site Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  118179
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
  Taksirle adam öldürme yahut yaralama ile suclanmasak bu dediklerine katilabilirdim...
 8. Cumhur Gültekin İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  80759
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Vakıf Üniversitesi
  11.Aralık'ta Koç Üniversitesi'nde İş Sağlığı ve Güvenliği Çalıştayı vardı. Bu çalıştayda konuşma yapan bir hocamız. Hukuken "Bir iş kazası olduğunda İş Güvenliği Uzmanının cezalandırılmasının yanlış olduğunu, İş Güvenliği Uzmanı'nın görevinin tehlikeyi tespit edip işverene bildirmek olduğunu." söyledi.
 9. Levent ACAR İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  119959
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Herhangibir OSGB
  Mesleki sorumluluk sigortasının bir an önce bizi koruyacak şekilde uygulamaya geçirilmesi gerekmektedir.
 10. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  118515
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Enerji Sektörü
  Önemli konularda var hala ve hala sürelerin artmasına rağmen 3.000 tlye çalışmayı kabul eden sözde A sınıfı uzmanlar var. Prim günü ile yükseltmeleri hiç desteklemedim tamamende mantıksız bulmuştum vakti zamanında, şimdi bakıyorum düşük ücret ile çalışmayı kabul edenlerin %80'i prim günü ile yükselenler. Yaş olmuş 45-50 ev araba çoluk çocuk okumuş adam rahat kasmıyor 3-5 ilave ücret diyor hatta ek iş diyenler bile var. Vakti zamanında söylemiştim bir çok da tepki aldım hala ve hala iddia ediyorum piyasa maalesef düzelmeyecek ve bunun tek sorumlusu prim günü ile yükselenler oldu.
  Yaşasın organik uzmanlık ;)
 11. kaanmert İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  98171
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman