1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Çalışma dünyası dergisi::csgb

Konusu 'İSG Kitap,Dergi ve Mecmua' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 22 Mart 2014 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  ic_banner.png
  Faruk ÇELİK

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı

  DEĞERLİ OKURLAR


  Bakanlığımız toplumun her kesimini ilgilendiren görev alanındaki önemli sorunlar ve uygulama- larda yaşanan aksaklıklar ve bunların çözümü için gerek mevzuat gerekse alan çalışmalarından oluşan çok dinamik bir yapının içerisinde bulunmaktadır. Bu sebeple; çalışma hayatına ilişkin uygulamaların ve mevzuatın sürekli güncellenmesi, aksayan yönlerine ilişkin çözümler üretilmesi önem arz etmektedir.

  Yetmiş altı milyona hizmet veren Bakanlığımız, ülkemiz merkezi yönetim bütçesinin yaklaşık yarısına yakın bir kaynağı yönetmekte olup; istihdam-işsizlikle mücadele, çalışma hayatı, devlet personel sistemi, sigorta, sağlık, emeklilik, yani sosyal güvenlik gibi doğumdan ölüme kadar hayatın her safhasında görev yapmaktadır.

  Tüm milleti kapsayan böyle bir görev alanımızın olmasından dolayı yüksek olan sorumluluğumuzun bilinci içerisinde Bakanlık olarak çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın en önemli özelliği, çalışma hayatının tüm paydaşları ile sıkı işbirliği, danışma ve istişare içinde olmasıdır.

  Hükümetlerimiz döneminde çalışma ve sosyal güvenlik alanında; genel sağlık sigortasını da kapsayan Sosyal Güvenlik Reformu, İntibak Kanunu, istihdam paketleri, İş Kanunu, İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu, memurlara toplu sözleşme hakkı, Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanunu gibi çalışma hayatının önünü açan pek çok düzenlemeyi hayata geçirdik.

  Bütün bu yasama faaliyetleri ile toplu sözleşme ve asgari ücret belirleme süreçlerinde “Biz yaptık oldu” anlayışı ile değil, “sosyal diyalog çerçevesinde” sosyal ortaklarımızla günlerce hat- ta haftalarca süren toplantılar gerçekleştirerek sonuca ulaştık.

  Yapılan bu çalışmalar kapsamında Bakanlığımızın kurumsal yapısını güçlendirmek üzere ciddi ve önemli adımlar atmaktayız. “Çalışma Dünyası Dergisi” de bu adımlardan biridir.

  Çalışma Dünyası Dergisi ile Bakanlığımızın faaliyet alanına katkısı olabilecek her alanda çalışmalara yer vererek ülkemizin düşünsel birikimine katkıda bulunmak, toplumda insana yakışan çalışma kültürünü geliştirmek, geleceğe dönük hedef ve beklentileri ortak bir noktada buluşturmayı amaçlıyoruz.

  Akademik alanda ve kamu hayatında yararlı olacağına ve yeni bir sosyal diyalog platformu olacağına inandığım Çalışma Dünyası Dergisi’ni, bir proje fikri olarak ortaya çıkartan ve bu projeyi hayata geçiren çalışma arkadaşlarım ve makaleleri ile katkı veren akademisyenlere ve Bakanlığımız mensuplarına teşekkür ederim.

  KAYNAK

  [​IMG]

  Ekli Dosyalar: