1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Çalışma mevzuatı ve çalışanların sorumlulukları ppt

Konusu 'Sunumlar' forumundadır ve Nilay Akkan tarafından 3 Nisan 2015 başlatılmıştır.

 1. Nilay Akkan İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  108955
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Merhabalar,
  Hazırladığım sunumu sizlerle paylaşmak istedim. Sizler de bu konudaki sunumlarınızı burada paylaşırsanız güzel bir arşiv olacağını düşünüyorum.
  Saygılarımla...

  Ekli Dosyalar:

  • 1.pptx
   Dosya Boyutu:
   1,2 MB
   Görüntüleme:
   847
 2. menot İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Sunumunuzu güncellerken gözünüzden kaçmış olabilir.

  "4857 SAYILI İŞ KANUNU" başlıklı slaytta:
  "4857 sayılı İş Kanunu’nun iş sağlığı ve güvenliğine ilişkin düzenlemeleri özellikle işçiyi, işyerinde gerçekleşebilecek iş kazası ve meslek hastalıklarına karşı korumayı hedefleyen teknik iş sağlığı ve güvenliği hükümleri içermektedir." yazmaktadır.

  Bildiğiniz gibi, 6331 sayılı Kanun'un çıkmasıyla 4857 sayılı İş Kanunu'nda iş sağlığı ve güvenliğine ilişkin tüm hükümler mülga olmuştur.
 3. Nilay Akkan İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  108955
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  teşekkür ederim. Ben sözlü olarak geçmiş tarihten söz ettiğim için o slaytta eskiden böyleydi deyip geçmeyi düşünüyordum "içermekteydi" demek daha doğru olacak.
 4. Sevecen Günel Bölüm Yöneticisi

  • Bölüm Yöneticisi
  • Çeviri Grubu
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  benim anlamadığım bir şey var. genelde bu sunum hep böyle isg bazlı hazırlanıyor oysa yönetmelikte çalışma mevzuatı diye geçer. isg mevzuatı değil. daha çok çalışanların sosyal haklarıyla ilgili olması gerekmez mi bu sunumun.
 5. Nilay Akkan İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  108955
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  "iş kazalarında uygulanacak hukuki işlemler ve çalışanların yasal hakları" adı altındaki eğitimde dediğiniz konulardan bahsediyorum
 6. Sevecen Günel Bölüm Yöneticisi

  • Bölüm Yöneticisi
  • Çeviri Grubu
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  aslında o daha da başka bir şey.
  çalışma mevzuatı daha çok özlük hakları gibi bir şey. maaş, sözleşme, ishabr ve kıdem tazminatları vs
  Çalışma mevzuatı ve çalışanların sorumlulukları ppt
 7. Gamze Demirbaş ERKAN Bölüm Yöneticisi

  • Bölüm Yöneticisi
  • Eğitim Grubu
  Sertifika Numarası:
  119912
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  ORDU OSGB
  Çalışma mevzuatı 4857 sayılı kanun ağırlıklı hazırlanmalıdır,konu içeriği, iş sözleşmesi,sözleşme tipleri,çalışma süreleri,hafta tatili,yıllık için,fazla çalışma,gece çalışması,sözleşme fesih şartları,tazminatlar (kıdem,fesih vb.) şeklinde olmalıdır diye düşünüyorum.En azından verdiğim eğitimlerde "çalışma mevzuatı" başlığında bu konulardan bahsediyorum ( İşveren ne kadar hoşlanmasa da ;)) Ekte basit bir sunum mevcut,detaylandırılabilir.

  Ekli Dosyalar: