1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Çalışma saati hakkında destek lütfen

Konusu 'Mesleki Tecrübe ve Deneyimler' forumundadır ve Mesut Karakuş tarafından 9 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. Mesut Karakuş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhaba Arkadaşlar,

Çalıştığım cezaevi şantiyesinde yaklaşık 200 kişi var. Tam zamanlı olarak haftanın 5 iş günü çalışıyorum. İsg Katip üzerinden baktığımda aylık toplam 11 saat görünüyor.

Hesap yaptığımda 200x12=2400 dk 2400 / 60 = 40 saat yapıyor

Yani sistemde ayda 40 saat görünmesi gerekiyor.

Sizce sorun yada yanlışlık nerede ? İşçi sayısı az gösterilmiş olabilir mi?

aylık çalışma saati.jpg
  2. Serkan Sü İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gemi İnşa A.Ş.
    Bir önceki ayın hizmet dökümüne göre yazar. 200 kişi bir önceki ay o sigorta numarasında sıgortalı mıymıs? bu arada siz a yada b sınıfı uzman mısınız?
  3. ENES GÜRLER İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    200 kişinin hepsi de sigortalı mı? Sigortası olmayanlar işçi olarak sayılmamış olabilir.
  4. Erol Gündüz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    47104
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    BETA OSGB
    içe görevlendirme osgb ile uzman arasında yapılan sözleşmedir. osgb ile firma arasındaki sözleşme ise dışa görevlendirmedir. sen şu anda o firmanın uzmanı olarak görünmüyorsun. osgb seni isg katipten dışa görevlendirme yapacak firmada e devlet şifresiyle girip sözleşmeyi onaylayacak.
  5. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    Erol bey OSGB üzerinden hizmet verse haklısınız ama direk firma ile sözleşme yapılmış. Bireysel çalışıyor arkadaş sanırım. Ordaki işçiler altişverenin işçileri olabilir muhtemelen, firmanın SGK dökümünü isteyin bakın, eğer aynı işverenin farklı şirketlerinin çalışanlarıysa herbir şirketle ayrı ayrı sözleşme yapmanız lazım.
  6. Erol Gündüz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    47104
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    BETA OSGB
    osgb olmadığına eminmisiniz? arkadaşın koyduğu resimde hizmet veren kurum yazıyor. firmayla bireysel sözleşme modül üzerinden yapılmıyor bildiğim kadarıyla. ya osgb den hizmet alacak firma yada kendi bünyesinde sigortalı olacak uzman
  7. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    Şirket sigortalamıştır, bende bu şekilde hizmet vermiştim aynen böyle geçiyor.
  8. bende tam zamanlı çlışan bir uzmanım. İsg katipte benim çalıştığım işyeride hizmet veren kurum olarak geçiyor. bunu değiştirme şansımız yok galiba
  9. Mesut Karakuş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Cevap yazan arkadaşlara teşekkür ederim.

Bağlı bulunduğum OSGB Urfa'da, şantiye ise Mersin de. Şantiyede çalışabilmek için ben ve A sınıfı uzman ana firma üzerinden sigortalı gösterildik.

büyüklü küçüklü 10 yakın taşeron var ve bütün taşeronlar ana firma sgk sicil nosu üzerinde gösteriliyor. 001,002...010 gibi

Şimdi çalışma saatinin bu kadar düşük girilmesinin nedenini halen kavrayamadım arkadaşlar. Daha bugün Sgk işe giriş bildirgelerini kontrol ettim. Şantiyede internet bağlantısı olmadığı için ordan kontrol edemiyorum. Sigorta yatıp yatmadığını nasıl öğrenebilirim?
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 10 Aralık 2013 ---
    Arkadaşlar bir de bugün işimi yaparken taşeron firma tarafından tehdit edildi. 170 arayarak şikayette bulundum, başka nereye bildirim yapabiliriz?
  10. cumhuriyet savcılığına ..