1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Çalışma yaşamındaki kaçak suriyeliler...

Konusu 'Öneriler ve Şikayetler' forumundadır ve Fatma Kocaer tarafından 14 Kasım 2014 başlatılmıştır.

 1. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

  • Bölüm Yöneticisi
  • Etkinlik Grubu
  İl Temsilciliği:
  Konya
  Sertifika Numarası:
  13436
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  arkadaşlar biliyorsunuz artık ortalık suriyeliden geçilmez oldu! en azından konyada öyle diğer yerler nasıl bilemiyorum..haliyle iş yaşantısında da varlar .ilk başlarda idare edilebilir seviyede iken artık her iş yerinde birkaç tane bulunur hale geldi ve haliyle KAÇAKLAR.her konuda proplem olduğu gibi eğitimler de sıkıntı siz bu proplemi nasıl çözüyorsunuz ?


  not:bu konu istişare amaçlı açılmıştır...
 2. Serkan Sü İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Gemi İnşa A.Ş.
  Eğitim mi? dur daha eğitime gelme, sgk lı mı? değil? oturma izni çalışma izni olacak, bakanlıktan onay alınıp sgk izni alınmalı. ben sahada kovalıyorum resmen. yanlarına gidip konusuyorum. suriyeliyse çıkarıyorum. ona bişi olursa kamu davası, ama o birine zarar verirse senin yatacak yerin bile olmaz.
 3. ramazanyilmaz İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  82742
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Fatma hanım ig uzmanın çalışma süreleri sgk girişi yapılmış çalışanlar üzerinden hesaplandığı için kaçak çalışanlar dahil olmuyor. ama bu o çalışanlardan sorumlu olmadığınızı göstermez. işvereni kaçak ve sigortasız işçi çalıştırmaması konusunda uyarıp deftere yazabilirsiniz. kaçak dahi olsa siz eğitimlerini verin ve ne gerekiyorsa yapın. sertifikasına özel durum kısmına yabancı uyruklu yazabilirsiniz.
 4. Serkan Sü İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Gemi İnşa A.Ş.
  kaçak dahi olsa eğitim verin olur mu ya mesleki eğitimi var mı ki? kaçak işçiye eğitim verip ona bir de sertifika düzenlerseniz bilinçli olur. kesinlikle sahadan cıkarmasını ve çalıştırmamasını raporlayın. gun saat ve şahıs ismiyle. eğitim verdiğinizde kabullenmiş olursunuz. yabancı uyrukluya hangi dilde verdiniz? o dilde sunum var mı elinizde sizin o dilde yeterliliğiniz nedir? türkçe verdiyseniz onun türkçe yeterliliği nedir? ölçülmüş müdür?
 5. ramazanyilmaz İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  82742
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Serkan bey dediklerinize katılmakla beraber soruyorum size mesleki eğitimi olmayanlara isg eğitimi vermiyor musunuz? eğitimler görsel olarak verilebilir. yabancı uyruklu olarak yazmasının nedeni de o dur zaten.
 6. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  110245
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman

  Her ne kadar bazı arkadaşlar ben muhasebeci miyim çalışanın SGK sını takip edeceğim fikrini ısrarla savunuyor olsa da, söylediklerinize katılıyorum. SGK'sız olduğunu bile bile çalıştırılması suçtur. Suça ortak olmayın. (TCK.M278 Suçu Bildirmeme Suçu)