1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Çalıştığımız işletmede isg uzmanı olarak görevlendirme yapıldığında..

Konusu 'Mesleki Tecrübe ve Deneyimler' forumundadır ve Fatih Yavuz tarafından 24 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. Fatih Yavuz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    38627
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    Medikal
    Arkadaşlar Merhaba,

Ben inşallah Mayıs sınavını geçersem Şu an çalışmakta olduğum Alman Menşe-i firmada şimdiki işime ek olarak ISG uzmanı olarak görev yapacağım. Firmanın Medikal cihaz statüsünde Su arıtma cihazları üreten fabrikasında Proje Destek Uzmanı olarak görev yapıyorum.. (ISO 9001:2008, ISO 13485,vs. belgeleri mevcut)

-ISG uzmanı olarak görevlendirilmem yapılırsa nasıl bir yol haritası çizmeliyim. İşe nereden başlamalıyım?

Değerli fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.
  2. muyaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  3. ben kendi yaptıklarımı yazayım siz içinden seçin.

öncelikle işletmeyi gezerim.ne var ne yok tespit ederim. ortamdaki riskler nedir bunları bulmaya çalışırım.tüm işçilerle konuşmaya çalışırım.bence tehlikeli olan durumları onlara söylerim ve onların gözüyle tehlikeli durumları öğrenmeye çalışırım.
    firmada o ana kadar yapılan bir çalışma varmı araştırırım.sonra ilk iş eğitimler.isg eğitimleri, yangın eğitimleri ve tatbikatları tamamlanır. sonra hemen kurul kurarım.(tabi kurul kurma işi aslında yapılması gereken ilk iştir.ancak süreç olgunlaşana kadar diğer dediklerimi yaparım.kurul kurulmasını önemsemediğimden değil. ayrıca eğitimler tüm çalışanların sizi tanıması açısından çok önemli.kesinlikle ihmal etmeyin) sonra risk analizi çalışmaları yaparım.yönetmeliklerde belirtilen şekilde.ve bunları iyileştirme çalışmaları süreç içerisinde devam edecektir zaten.ve devamlı suretle çalışma ortamı gözlemleri.tabi risk analizi sürecinde ortam ölçümlerini sakın ihmal etmeyin.
  4. Cihan Yılmaz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32596
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Sünpor Isı Yalıtım
    Fatih Yavuz Bey , konu 3 nisanda kalmış ama şimdi aynı durumdayım. Firmamda Kimyager olarak ( Kalite kontrol Sorumlusu ) olarak görev alıyorum. Ağustos sınavında C sınıfı uzman oldum ve tehlikeli sınıfta yer aldığımızdan Aralık ayı itibariyle sözleşme yapıcam. Sizlerden bir yol haritası rica etsem :/ , ayrıca ilk defa böyle bişey yapacağımız için ssk girişleri sözleşmeler ne yapıcam ben yavvv :)