1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI ISAF FUARI’NDA

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve İSGC tarafından 14 Eylül 2012 başlatılmıştır.

1. İSGC İSGforum Üyesi

T.C. ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI
    ISAF FUARI’NDA

ISAF Safety&Health Fuarı’na bu yıl T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı da katılıyor.

20-23 Eylül 2012 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek ISAF Fuarı kapsamında düzenlenen ISAF Safety&Health Fuarı bu yıl ilk kez düzenleniyor. İş Güvenliği ve Sağlığı sektörlerinin buluşma noktası olacak olan ISAF Safety&Health Fuarı’nın, eş zamanlı düzenlenecek diğer 4 fuar (Security, Fire, IT Security, Smart Houses) ile birlikte daha geniş bir kesime hitap edeceği öngörülüyor.

Fuar, İş Güvenliği ve Sağlığı ile ilgili önlemlerin alınmasını sağlayarak, yeni bilgi ve tecrübelerin alışverişine olanak tanıyarak sektörün en önemli etkinliği olacak. Gemi inşaadan tarım ormancılığa, ulaşımdan ilaç kozmetiğe kadar çok sayıda sektör ilgilisini buluşturacak olan ISAF Safety&Health Fuarı’nda iş elbiseleri, düşme önleyici malzemeler, ulaşım ve trafik güvenliği, çevre kontrol koruma merkezleri ve ilk yardım malzemeleri ön plana çıkacak.

T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan İyi Ayrı Etkinlik

Bu yıl ISAF Safety&Health Fuarı kapsamında iki ayrı etkinlik düzenleniyor.

Fuarda kendilerine ait stand alanında uygulamalarını tanıtacak olan T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve bakanlığa bağlı kuruluşlar olan ÇASGEM ile İSGÜM, Haziran ayında yürürlüğe giren yeni yasanın tanıtılacağı bir etkinlik düzenliyor. Sektörü ve ilgilileri eğiten eğitimlerin düzenleneceği etkinlikte, işyerlerinde iş sağlığı ve güvenliğinin sağlanması, mevcut sağlık ve güvenlik şartlarının iyileştirilmesi, işveren ve çalışanların görev, yetki, sorumluluk, hak ve yükümlülükleri konuları ele alınacak. Sektörün en önemli sorunlarının dile getirileceği etkinlik, 20 Eylül 2012 günü İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek.

T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı ÇASGEM’in Polis Akademisi ile birlikte düzenlediği bir diğer etkinlik ise Security&Safety Çalıştayı. ISAF Fuarı’nda ikinci kez düzenlenecek olan Çalıştay, elektronik güvenlik, iş sağlığı ve iş güvenliği konusundaki standartların oluşmasında önemli bir görev edinen Polis Akademisi’nden Doç. Dr. Orhan FİLİZ yönetiminde gerçekleşecek. Geçen yıl İstanbul Emniyet Müdürlüğü Bilgi İşlem Müdür Yardımcısı Adnan ORTAKÖY, Türkiye Kalkınma Bankası Bilgi İşlem Müdürü Volkan KAPLAN, RTÜK Başkan Yardımcısı Volkan ÖZTÜRK ve TBMM Bilgi İşlem Müdür Yardımcısı Hakan YILDIRIM gibi birçok önemli ismin oturum başkanlığına ev sahipliği yapmış olan Security&Safety Çalıştayı, sektör ilgililerinin, profesyonellerin ve akademisyen gurubundan önemli isimlerin katılımını bekliyor. Geçtiğimiz yıl çok ses getiren etkinlik 20-21 Eylül tarihleri arasında ISAF Safety&Health Fuarı’nda gerçekleşecek.

ISAF Safety&Health Fuarı Birçok Dernekten Destek Görüyor

20-23 Eylül 2012 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek ISAF Fuarı, öncü dernekler ve kurullar tarafından desteklenmeye devam ediyor. Derneklerle yapılan ortak çalışmalar, ISAF Fuarı’nın sektör ilgililerine daha fazla duyurulmasında yardımcı oluyor.

Geçtiğimiz yıl ISAF Fuarı’nı destekleyen KOSGEB (Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı), IŞGÜDER (İş Güvenliği Yönetimi Uzmanları Derneği), TİGİAD (Türkiye İş Güvenliği İş Adamları Derneği) ve YILKODER’in (Yıldırımdan Korunma ve Topraklama Derneği) bu yıl da desteklerini sürdürmelerinin yanı sıra, MMG de (Mimar ve Mühendisler Grubu) ISAF Fuarı’nı destekleyen dernekler arasına katıldı.

Fuara Yoğun İlgi Devam Ediyor

9. ve 10. hollerin dolması sonucunda fuara 1,5 ay kala 11. holün de katılıma açıldığı ISAF Fuarı’na yönelik talepler yoğun olarak sürmeye devam ediyor. Bu ilgi ve talebin sonucunda 11. hol de kısa zaman içinde dolmaya başladı.

ISAF ekibi tarafından sürdürülen tanıtım çalışmaları, fuarın daha geniş kitleye yayılmasını ve bu yılki katılımların artmasını sağlıyor. Fuarın daha fazla ilgiliye duyurulması için çeşitli faaliyetlerde bulunan ISAF Ekibi, PERPA, Tuzla, İkitelli, Beylikdüzü, Hadımköy, Haramidere, Atatürk ve Fatih Organize Sanayi Bölgeleri’nde yaptıkları saha çalışmalarını sürdürüyor.

ISAF Ekibi'nin yaptığı son çalışmaların ardından, fuara katılması kesinleşen firmalar arasına AXXON, Tekno Palas RFID, TİZER Elektronik, MNE Güvenlik, AKROTES Yangın, BORER Data ve KESKİN Güvenlik de katıldı.

20-23 Eylül 2012 tarihinde gerçekleşecek ISAF Fuarı’nın geçtiğimiz yıla oranla yüzde 70 büyümesi ön görülüyor.

Ayrıntılı bilgi için www.isaffuari.comadresini tıklayınız.

kaynak:http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=haber&id=isaf
  2. efecan İSGforum Üyesi

ISAF FUARINA GİDECEK OLAN ARKADAŞLAR,FUAR HAKKINDA DÜŞÜNCELERİNİ,GÖRDÜKLERİ YENİLİKLERİ VE FOROĞRAF YADA YAZILARIYLA BURADAN BİLGİLERİNİ PAYLAŞIRSANIZ ÇOK MUTLU OLURUZ..BEN GİDEMİYORUM KAÇIRILMAMASI GEREKEN BİR ORGANİZASYON..:)
  3. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    valla bende işelerim dolaysıyla gidemicem galiba..gidenleri kıskanıyorum şlimdiden..ne broşür ne fortoğraflar alır çekerdim ben şimdi..
  4. Dilek Altınok İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    perşembe günü kesin fakat cuma gününden emin değilim, katılmayı planlıyorum. Çalıştaylara katılmak ve bulabildiğim tüm broşür ve kartvizitleri toparlamak istiyorum, belki bir iki kulak koruyucusu, eldiven filanda bulurum :) sizlere aktarmaya çalışacağım ....
  5. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    dilek hanım..sizin kafa tam ben gibi..acaip kızıyorum kendime..ev taşıcam ve o tarihlerde proğramım var işyerleri ile..acaip kızıyorum kendime..o fuarda hiçbirşey yapma gez havasını soluman bile ya biz bişe bilmiyoruz deriz kendimize..ben fotoğraflarla ilginç ve ilginç ürünleri olan firmaları deşifre etmek,ilginç toplu korumaya yönelik hizmet ve malzeme satan firmaların ürünlerini deşifre etmek ve konuşmak paylaşmak isterdim..inan bir valiz broşürle dönmessem erkan değilim..o yüzden bu sitede fuarla alakalı paylaşacağınız her türlü argüman önce benim için değerli ve ölçülemez olurdu..gidenlerin insafına kalacaz herhalde..:)
  6. bayramali İSGforum Üyesi

süper olur valla..:)
  7. sametsozal İSGforum Üyesi

katılmakta fayda var, esasında beraber çalıştığımız işletmeci arkadaşları götürmekte daha çok fayda var ki teknoloji olarak isg'nin neresindeyiz daha net anlayabilsinler..
  8. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    kesinlikle..yaklamışınız tam ortasında vuruyor meseleyi..
  9. Dilek Altınok İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaşlar selam,
    geç oldu kusura bakmayın fuarla ilgili izlenimlerim kısaca şu şekildedir:
    Ben perşembe günü katıldım, çoğu stand açılmamıştı ve etraf boştu, çalıştayların nerede olduğu açık şekilde yazılmamıştı, yönlendirme ve işaretlendirme bana göre zayıfı. Açıkçası ben biraz hayal kırıklığı yaşadım ama herşey kötü değil tabiki :)
    Diğer forumlardan, email gruplarından sanal ortamda yazıştığım arkadaşlarım, büyüklerim ve kardeşlerimin kanlı canlı ellerini sıkmak güzeldi, 911 Arama Kurtarma ile tanışmak ve uzun uzun konuşmak güzeldi,
    aşağıda resmini göreceğiniz Romen ürünü olan toz kimyasal yangın söndürücüyü görmek, ve yine resmini göreceğiniz KKD lerin çalışanların kendi personel giriş kartlarına tanımlanması ve zimmet tutanak formlarını kaldıracak olan yenilikler güzeldi..

Ekli Dosyalar:

10. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    elinize sağlık..dilek hanım.