1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Çalişanlarda görev dağilimi ve görev tanımları hakkında

Konusu 'İşletme Kontrolü ve Denetimler' forumundadır ve Tugba Doğan tarafından 18 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. Tugba Doğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    69070
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    merhaba
    fab. çalışanların belirli bir görev dağılımı yok.elektrikçi ve kaynakçı haricinde.bu en büyük sorunlardan biri benim için.eleman yetersizliğinden dolayı her makineye bir kişi belirleyemiyoruz ve bu nedenlede sabit bir görev dağılımı yapılamıyor.iş yerinde bugün çalışan elektrik çarpması tehlikesi atlattı.görevi kısmına bişey yazamıyorum.ben bununla ilgili deftere nasıl bir yazı yazmalıyım.ve bu belirsizlikte çalışanlara nasıl evraklar hazırlamalıyım.
  2. aktasi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    7247
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Alarko Taahhüt Grubu
    görev bildirim formlarının çalışanlara imzalatılması gerekli. ancak bunu siz değiş personel birimi yada insan kaynakları birimi yapar genelde.
    hatta bu formları sgk müfettişlerinin denetimlerde görmeside gerekli. belki vardır firmanızda önce diğer birimlerinize sormanızda fayda var
  3. Tugba Doğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    69070
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    görev bildiriminde extruder makine operatörü yazıyor atıyorum.ama bu adamı sevkiyata veriyorlar kırma makinesi var (şerit testere kullanımı gerekli olan) ona veriyorlar.yani görevi dışında başka işlerede bakıyor.ben bunun için nasıl evrak hazırlıyacağım.
  4. aktasi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    7247
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Alarko Taahhüt Grubu
    bu konuda sizin direk yapabileceğiniz bir şey yok gibi duruyor. İşverenle bu konuyu konuşmanızı tavsiye ederim. işçilerin görevleri dışında çalıştıklarında başlarına gelecek kazalarda işyeri olarak çok zor durumda kalacağınızı söyleyin. bu tur çalışanlar için görev sorumluluk bildirimlerini tekrar revize edilip imzalatılması gerektiğini söyleyin. aksi halde iş kazası geçirirse görevi dışındaki bir işte işveren olarak sizi zor durumda kalabilirsiniz diye uyarmaya çalışın.

yinede eyleme geçilmezse deftere yazabilirsiniz. görev tarifleri dışında işçiler çalışmakta diye.

pratik olarakta eğer imkanınız varsa bu tur tecrübesi olmayan işlerde çalışanları tespit edip yaptıkları işlere göre eğitim vermeyi deneyebilirsiniz.
  5. Asıl görevi ne ise onu yazacaksınız. Sgk bildiriminde bu görevi seçeceksiniz. Görevinden farklı bir işte kazaya uğradıysa İş kazası bilgilerini girerkende sürekli çalıştığı iş olmadığını belirteceksiniz. E bildirgeye girince görürsünüz zaten.