1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Çaykur-belediye ortak tatbikat ve eğitimler yapıldı

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 14 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Pazar'da Çaykur-Belediye ortak tatbikat
  Kirazlık Çay Fabrikası'nda İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimleri, İşyerlerinde meydana gelebilecek acil durumlarda doğru, etkin bir acil müdahaleyi sağlayacak ekiplerin ve hareket tarzının planlanması ile can ve malı koruyacak önlemlerin alınması sağlamak amacıyla bilgilerin ve uygulamaya yönelik eylemlerin yer aldığı Eğitim ve Yangın Tatbikatı yapıldı.
  13 Ağustos 2014 Çarşamba 21:07

  [​IMG]

  6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu'nu ile ilgili bilgilendirme yapan A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı İsmet Güler, iş yerlerinde iş sağlığı ve güvenliği için sağlanması gereken koşulları anlattı.

  [​IMG]

  İşletme sahiplerinin işçilerin çalışma koşullarına yönelik her türlü önlemi alması gerektiğini ifade eden Güler, “Araç ve gereçler noksansız bir şekilde bulundurulmalı, iş yerinde alınan iş sağlığı ve güvenliği önlemlerinin uyulup uyulmadığı kontrol edilmeli, işçiler karşı karşıya bulundukları mesleki riskler, alınması gereken tedbirler, yasal hak ve sorumlulukları konusunda bilgilendirilmeli” dedi.

  [​IMG]

  Ayrıca işçilerin işletmelerde mevcut olan güvenlik ve sağlık kurallarına uyması gerektiğini söyledi. İşçilerin tehlike yaratabilecek davranışlardan uzak durması gerektiğini ifade eden Güler, “İşçiler çalışırken gerekli dikkati özenle göstermeli. Makine ve ekipmanlar kullanım kılavuzuna göre çalıştırılmalı ve kapatılmalıdır. İşçiler, ikazlara uymalı, kişisel koruyucu donanımları mutlak kullanmalı, işletme tarafından konulan güvenlik ve sağlık kurallarına uymalıdır” diye konuştu.

  [​IMG]

  İşyeri Hekimi Dr. İbrahim Rakıcı ise, çalışanlara meslek hastalıkları, ilk yardım eğitimleri, işe giriş ve periyodik muayenelerin önemi ve yasal zorunlulukları hakkında bilgiler verdi.

  [​IMG]

  Eğitimlerin ardından,
  İş güvenliğinin sağlanması, acil durumlarda alınacak tedbirlerin gözden geçirilmesi, acil durumlarda alınacak tedbirlerin gözden geçirilmesi, herhangi bir şekilde çıkabilecek bir yangının, can ve mal kaybını en aza indirecek şekilde söndürülmesi ve bu esnada alınacak tedbirler ile organizasyon, eğitim ve denetimi sağlamak amacıyla Pazar Belediyesi’nin katkılarıyla bir yangın tatbikatı gerçekleştirildi.

  [​IMG]

  Kirazlık Çay Fabrikası Müdürü Bülent Buçan ve İş Güvenliği Uzmanı İsmet Güler’ in sorumluluğunda Pazar Belediyesi İtfaiye Ekibinden; Kadir Aşkın Erol ve Engin Çakır, 112 Ambulans ve Fabrika ile sözleşmeli yetkilendirilmiş yangın firmasının katıldığı tatbikatta tutuşturulan lastik ve tahtaların, en kısa sürede söndürme işlemi anlatıldı. Bunun yanında yaralanan kişilere ilk yardım, kurtarma ve en yakın sağlık kuruluşuna ulaştırılması gibi acil eylem konularında Fabrika personeline uygulamalı bilgiler verildi.

  KAYNAK

  Ekli Dosyalar:

  • haber.jpg
   haber.jpg
   Dosya Boyutu:
   40,1 KB
   Görüntüleme:
   4.265