1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Çevre mühendisi olmayanlar için çevre görevlisi sınavı eğitimi

Konusu 'Çevre,Atık Kontrolü ve Yönetimi' forumundadır ve Sevecen Günel tarafından 9 Eylül 2015 başlatılmıştır.

1. Sevecen Günel Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar, uluslar arası bir firmadayım ve kariyerde ilerlemek için EHS (ÇİSG)nin E yani çevre kısmını da almam gerekiyor.
    bunun için çevre görevlisi sınavına başvuracağım. daha önce çalışmadan girdim bir şey yapamadım :d varsa bir eğitim almak istiyorum ancak sadece çevre mühendisleri için olanı görüuyorum.
    bildiğiniz izmir manisa ya da bursa civarında sınava hazırlık eğitimi veren yer var mı?
  2. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
  3. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
    tuçev.org dan da duyurular bölümü takip edilebilir

Çevre görevlisi eğitimi, üniversitelerin çevre mühendisliği bölümünden
    mezun olan veya çevre mühendisliği, çevre bilimleri veya çevre teknolojileri
    konularında yüksek lisans veya üzeri eğitim almış kişiler için çevre mevzuatı;
    üniversitelerin mühendislik bölümlerinden veya fen/fen-edebiyat fakültelerinin
    fizik, kimya, biyoloji, biyokimya, jeoloji bölümlerinden veya veteriner
    fakültelerinden mezun olanlar için ise temel çevre bilimleri ve çevre mevzuatı
    konularını kapsamaktadır
  4. Serdar Can İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    113469
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    çevre mühendisi olarak böyle bir saçmalığa tahammül edemiyorum
  5. Deniz K. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bende endüstri mühendisi olarak makine mühendisi olarak görev yapmak istiyorum.
  6. Erhan Çeliktürk İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16620
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Uzman
    Çevre görevlisi yetkisini Çevre Mühendisi arkadaşlarımız almalıdır. Adı üzerinde "Çevre Görevlisi". Arkadaşlar ülke olarak bu tür yetkilendirmelerde bence yanlış yoldayız.
  7. Sevecen Günel Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Aman ne komik
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 10 Eylül 2015 ---

Arkadaşlar,
    öncelikle O linkteki eğitim, çevre mühendislerinin sınavsız çevre görevlisi olması için gerekli olan eğitim
    sınava girmiyorlar sadece onu alıyorlar.
    Mühendislik fakülte mezunları ise sınavla görevli olabiliyorlar.

Ççevre görevlisi çevre mühendisinin işini yapmaz, yapamaz zaten, ama çevre mühendisleri çevre görevlisinin işini yapabilir, genellikle de bu alanlarda istihdam ediliyorlar.

ikisinin arasında fark var bir çevre MÜHENDİSİ, çevre görevlisi olmak için eğitim almaz, onların eğitimleri çok daha ileride bir eğitim.

ben de çok meraklı değilim çevre GÖREVLİSİnin yaptığı şeyleri yapmaya,
    globalde bu iş EHS diye geçer tüm dünyada bu şekilde, ve uluslar arası kariyer istiyorsanız belirli oranda anlamak zorundasınız.

Eğer paylaşabilecek bilgi kırıntınız yoksa polemik yaratmak için toplanıp kalabalık yapmayın
  8. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
    eskisi kadar sınav açılmıyor ,eğtiim ve sınav için csb ve tuçev in duyurularını takip edin
  9. Sevecen Günel Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    teşekkürler,
    BES'e de yazdım