1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı “Çevre Görevlisi Sınavı”

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve isgforum tarafından 20 Mart 2012 başlatılmıştır.

 1. isgforum İSGforum Üyesi

  SINAV ÜCRETİ
   Aday; 80 (Seksen TL KDV dahil) TL sınav ücretini 12 Mart – 27 Nisan 2012 tarihleri arasında; T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Ankara Beşevler Şubesi, Türkiye Vakıflar Bankası Ankara Merkez Şubesi ve Türkiye Halk Bankası Küçükesat Şubesinden herhangi birisine “Kurumsal Tahsilat Programı” aracılığı ile yatıracaktır.

  SINAV BAŞVURU ŞARTLARI ve SINAV BAŞVURUSU
   12 Kasım 2010 Tarihli ve 27757 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Çevre Görevlisi ve Çevre Danışmanlık Firmaları Hakkında Yönetmeliğin 5 inci Maddesinin (b) ve (c) bentlerinde yer alan bölümlerden mezun olmak. (En az dört yıllık üniversitelerin balıkçılık teknolojisi mühendisliği, endüstri mühendisliği, fizik mühendisliği, gıda mühendisliği, hidrojeoloji mühendisliği, inşaat mühendisliği, jeoloji mühendisliği, jeofizik mühendisliği, kimya mühendisliği, makine mühendisliği, metalurji ve malzeme mühendisliği, maden mühendisliği, orman mühendisliği, orman endüstri mühendisliği, su ürünleri mühendisliği, tekstil mühendisliği, ziraat mühendisliği ve veteriner fakültesi, fizik, kimya veya biyoloji bölümlerinden mezun olmak.

   Müracaat eden kişilerin aynı yönetmelikte belirtilen şartları sağlamaları, özellikle de meslek gruplarının yönetmelikte belirtilen meslek gruplarından olması tamamen müracaat eden kişinin sorumluluğundadır.

   Müracaat şartları tutmayan kişiler sınava girip, sınavı kazansa dahi daha sonra Bakanlığa elektronik ortamda yapacakları müracaatları kabul edilmeyecektir.

   Sınav ücretini yatıran adaylar, sınav başvurularını 12 Mart – 27 Nisan 2012 tarihleri arasında http://www.meb.gov.tr internet adresinden elektronik ortamda yapacaklardır.

   Adaylardan, 12 Kasım 2010 tarih ve 27757 sayılı resmi gazetede yayımlanan “Çevre Görevlisi Ve Çevre Danışmanlık Firmaları Hakkında Yönetmelik” in 5-(1) b ve c maddelerindeki meslek grubundan bir tanesini işaretlemesi istenecektir. Meslek gruplarından bir tanesini işaretledikten sonra; “İşaretlemiş olduğum meslek grubunun doğru olduğunu taahhüt ederim. İşaretlemiş olduğum meslek grubumu sınavı kazandıktan sonra ÇŞB’na elektronik ortamda yapacağım
  müracaat esnasında ispat edemezsem hiçbir hak iddia etmeyeceğimi taahhüt ederim” ifadesi sekmesi işaretlenecektir.

   Yapılacak Çevre Görevlisi sınavına girerek başarılı olan adaylar 12 Kasım 2010 Tarihli ve 27757 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Çevre Görevlisi ve Çevre Danışmanlık Firmaları Hakkında Yönetmeliğin 5 inci Maddesinin (b) ve (c) bentlerinde yer alan bölümlerden mezun olmadıkları tespit edilen adaylar, Çevre Görevlisi sınavını kazansalar bile Çevre Görevlisi belgesi alamazlar.

   Yapılacak Çevre Görevlisi Sınavına girerek başarılı olacak Çevre Görevlisi adayları Çevre Görevlisi Belgesi müracaatlarını http://izinlisans.cevreorman.gov.tr/Yetki/KullaniciGiris.aspx internet adresinden 12 Kasım 2010 Tarihli ve 27757 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Çevre Görevlisi ve Çevre Danışmanlık Firmaları Hakkında Yönetmeliğin 6 ncı Maddesi “(6) Çevre görevlisi belgesi için başvurular elektronik ortamda Bakanlığa yapılır” ve 20 nci Maddesi “(1) Bu Yönetmelik kapsamında Bakanlığa yapılacak başvurular ile yapılacak bildirimler Bakanlığın internet sayfasından elektronik imza ile yapılır.” hükmü gereği mobil imza veya elektronik imza ile yapacaklardır.

  SINAV YERİ
  Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Erzurum ve Trabzon
  SINAV TARİHİ, GÜNÜ VE SAATİ
  Çevre Görevlisi Sınavı 12 Mayıs 2012, Cumartesi günü, Saat: 10.00’da yapılacaktır.

  SINAV KONULARI TEMEL ÇEVRE EĞİTİMİ
  1. Çevre Bileşenleri
  2. Çevre Kirliliği ve Kirlilik Boyutunun Belirlenmesi
  3. Su Kirliliği – Kirleticiler ve Etkileri
  4. Atıksu Bileşenleri
  5. Katı ve Tehlikeli Atık Kaynakları, Kompozisyonu ve Etkileri
  6. Hava Kirletici Kaynakları ve Etkileri
  7. Numune Alma Yöntemleri

  Müracaat linki
  http://basvurular.meb.gov.tr/bsv2/c...This=true&TB_iframe=true&height=550&width=750

  http://www.forumaden.com/forum/duyurular/cevre-ve-sehircilik-bakanligi-cevre-gorevlisi-sinavi/