1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, yasaklanacak riskli kimyasalları belirledi

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve bayramali tarafından 24 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

 1. bayramali İSGforum Üyesi

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, çevreye ve insan sağlığına zarar verebilecek riskli kimyasalların listesini yayımladı. Özellikle sanayi sektöründe yoğun olarak kullanılan bu kimyasalların Avrupa Birliği (AB) uyum süreci çerçevesinde çok yakında yasaklanmasının gündeme geldiği belirtildi. Belirlenen riskli kimyasallardan en dikkat çekenlerinin ise aseton, naftalin, çinko oksit, amonyum nitrat, kömür zifti, gaz yağı, kloroetilen, nikel, toluen, kloroform olduğu bildirildi.

  Listenin yayımlanmasından sonra konuya ilişkin açıklama yapan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdürü Mehmet Baş; "Ülkemizin Avrupa Birliği kimyasallar mevzuatına uyum sağlaması halinde, sanayimizin temel girdileri arasında yer alan bu kimyasal maddelerin kısıtlanması veya yasaklanması gündeme gelecek. Dolayısıyla bu kimyasallarla iştigal eden sanayicilerimizin zor durumda kalmamaları için gerekli önlemleri almaları gerekmekte. Öncelik listesinin yayımlanması ile sanayicimizde, bu konudaki farkındalığın arttırılması hedeflenmekte. Sonuçta ya kimyasalın üretim prosesi ve kullanım biçimleri değiştirilerek ya da daha çevre dostu alternatif maddeler bulunarak insan ve çevrenin o kimyasala maruz kalma yoğunluğu azaltılmış olacak." dedi.

  Oluşturulan nihai öncelik listesine bakanlığın Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü'nün internet sitesinden erişilebilecek.

  kaynak:
  http://www.timeturk.com/tr/2012/08/...saklanacak-riskli-kimyasallari-belirledi.html