1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

SON DAKİKA!!! Çin’de bir yürüyen merdiven kazası daha !

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 3 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Çin'de yine bir yürüyen merdiven kazası
  [​IMG]

  Çocuğunu son anda kurtaran ama kendisini kurtaramayan kadının başına gelenler, bu kez bir temizlik işçisinin başına geliyordu. Şangay’daki bir alışveriş merkezinde yaşanan olayda talihsiz işçinin bacağı, çöken kısımdan içeri girdi ve yürüyen merdivenin aksamları arasında sıkıştı. Olay yerine gelen ekip tarafından sıkıştığı yerden çıkartılan temizlik işçisi, hastaneye kaldırıldı. Sağlık durumu ise iyi.  Önceki kaza:ÇİNDE YÜRÜYEN MERDİVEN KADINI YUTTU!!! ÇOCUĞU KURTULDU!


  İHA
 2. menot İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Son geçerçekleşen kaza ile ilgili yukarıdaki videoda ayağı sıkışan işçinin hastaneye kaldırıldığı ve sağlık durumunun iyi olduğu söylenmiş. Oysa dün izlediğim haberlerde tüm müdahalelere rağmen hastanede bu kişinin bacağının kesilmek zorunda kalındığı söylenmişti. Yabancı haber kaynaklarından öğrendiğime göre sıkışan bacağın alt kısmının kesildiğini bildiren haberler doğru.

  http://www.nbcnews.com/news/china/worker-loses-foot-chinas-third-escalator-accident-week-n402881

  http://edition.cnn.com/2015/08/03/asia/shanghai-mall-escalator-amputation/
 3. Özgür Güreş İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  40439
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  AVM lerin en büyük risk barındıran bölümlerinden birisi yürüyen merdivenler.
  Özellikle bakım onarım çalışmalarında enerjinin kapatılması kilitle etiketle prosedürünün uygulanması, kalifiye çalışanların seçilmesi önemli.
  Yine AVM lerin temizlik işleri ile ilgili olarak dış cephe ve çatı temizlikleri tecrübesiz çalışanlarla yapılmamalı. Aceleye getirilmemeli...