1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Çok fazla alt işverenin olduğu yapı işlerinde yasal gerekliliklerin dökümante edilmesi ve istenmesi

Konusu 'Prosedürler' forumundadır ve Aydın Sağlam47 tarafından 16 Haziran 2015 başlatılmıştır.

1. Aydın Sağlam47 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Yatağan Termik Santrali (Cemre OSGB)
    Termik Santral Sahamıda 20 ila 30 arasında alt işverenler var kendilerinden ekte bulunan evrakları talep ediyorum ama cok fala iş kazası oluyor. bunları takip etmekten biktim acıkcası. evrakları alıp kenara cekilsem diyorum.

Ekli Dosyalar:

2. segül gül İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    tespit öneri defterinin fotokopisinide istemelimiyiz altişveren firmalardan?
  3. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    açıkçası bu kadar belgeyi tamamlayabiliyorsanız ne ala,

kenara çekilme şansımız yok ne yazık ki, kapıdan giren taşeron bizim gözetim ve denetimimizdedir.

işin sıkıntılı tarafı ise
    sizi bıktıracak derecede iş kazası olması ve taşeronların kendi uzman ve hekimlerinin sizin sahanızı ve sahada yapılan çalışmaları sorumlu olduğu taşeronu denetlememesi,
  4. semihozturk1987 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    sonuçta saha senin sahan, saha denetiminde yanlışları görüp deftere yazman lazım. banane bu taşeronun çalıştığı bölge diyemezsin. 20 kişi 1er parçadan sorumluysa, sen 20 parçadan sorumlusun sonuçta. senin sahanda kafasına göre hareket etmesine izin veremezsin
  5. Aydın Sağlam47 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    bunlarla takibi cok zor en az bir kere gitsem bir daha 20güne denetlerim.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 16 Haziran 2015 ---
    teşekkür ederim. kacırmışım.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 16 Haziran 2015 ---
    ekseriyetle bunları toparlıya biliyorum. cok vaktim gidiyor ama yapacak birşey yok. firmaların cogu burada basladığında osgb ile yeni sözlesme yapmış oluyor onlar ayarlayana kadar işin coğu bitmiş oluyor.
  6. Aydın Sağlam47 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Taseronları günlük takip cizelgesi yapıp takip ediyorum.

Ekli Dosyalar:

7. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    taşeron firmanın tespit öneri defterini yada fotokopisini ne amaçla isteyeceksiniz.