1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Çok tehlikeli işlerde görevlendirilebilecek (c) sinifi iş güvenliği uzmanlari hakkinda tebliğ hk.

Konusu 'Mesleki Tecrübe ve Deneyimler' forumundadır ve Serdar Günay tarafından 27 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. Serdar Günay İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Meslekte 5-6 yıllık bir tecrüben var ve tünel(maden nakliye galerisi),açık ocak (Taşocağı, Mermer ve Linyit Kömürü) tecrübelerimin yanı sıra etüt proje tecrübemde var bunun 18 ayı tünel, 24 ayı açık ocak ve diğerleri de parça parça.
    şimdi ben bu tebliğ gereğince tek nace kodunda 750 primi tamamlamadığım için A sınıfı statüsünden yararlanamaz mıyım.?
  2. isghizmetadmin Manisa Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Manisa
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    isghizmet
    bahsettiğiniz tüm iş kolları zaten sizin nace kodlarınız içerisinde. o yüzden sıkıntı yok bakabilirsiniz.
  3. Serdar Günay İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    evet doğru söylediniz fakat ,sıkıntım şu örneğin:Tünel işlerinin tek bir nace kodu var ve ben o nace kodundaki işte 750 primim yatmadı 500 yattı diyelim o zaman tecrübem farklı iş kollarında 10 yıl olsada ben tünelde A sınıfı statüsünden yararlana bilir miyim?
    ya da olayı söylemi yorumlamak lazım, mezuniyetim den itibaren kendi mesleğimle alakalı herhangi bir iş kolunda(önceki yazımda yazmış olduğu iş kolları) toplam 6 yıllık bir tecrübem olmasından dolayı yeni tebliğde yayınlanan listede Maden Mühendisinin görevlendirileceği tüm tehlike sınıflarında 7 yıl boyunca A Sınıfı uzman statüsünden yararlana bilir miyim?