1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Çok tehlikeli işyerinde işyeri hekimi çalışma saatleri

Konusu 'İşyeri Sağlık Gözetimi ve Denetimleri' forumundadır ve Gizem Bir tarafından 27 Nisan 2015 başlatılmıştır.

1. Gizem Bir İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhaba,
    Çok tehlikeli 1900 kişinin çalıştığı bir işyerinde ,bir tam zamanlı hekim çalışıyor ,diğer çalışacak hekimin çalışma saati hesabi 900x 8dk/ay =7200dk/ay o da 120 saat/ay hesabı doğru mudur ,
    yeni Yönetmelik'e göre mi hesap yapılmalı ,
    bir soru daha ; serbest hekim için toplam 217 saat çalışma hakkı geçerli midir
  2. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
    120 saat/ay hesabı doğrudur. 120/7,5=16 gün/ay eder.

Serbest veya gayri serbest uzman veya hekim en fazla ayda ek mesai dahil 217 saat çalışabilir.
  3. Gizem Bir İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Cok teşekkürler ,yalnız isgkatip sisteminde ancak toplam 180 saat kabul ediliyor ,neden anlamadım
  4. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    tek bir işyeri ve tam zamanlı hekim/uzman ataması ise 180 saat doğrudur,
    kısmi olarak birden fazla birime atama yaparsanız fazla mesaiyi kullanabilirsiniz

bir de şu husus var
    atamasını yapmak istediğiniz uzman/hekim kendi katip sisteminden kaç saat atama yapılması gerektiğini belirleyebiliyor
    fazla mesai izni vermemiş olabilir
    o izin vermezse siz atama yapamazsınız
  5. Gizem Bir İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Erdem Bey teşekkürler ,tek bir işyeri ancak içinde 3 farklı şirket var;biri 900 kişi çok tehlikeli,diğerleri tehlikeli sınıfta 50şer kişilik ;
    180 saat üzerinden görüldüğü için ancak çok tahlikeli sınıftaki işyterinin saat süresini azaltınca örneğin 168 saat yapınca diğerleri kabul oluyor ,
    180+37 saatlik mesai hakkı daha var ancak o izin sistemeden nasıl /nerden veriliyor ?
  6. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    hekim bireysel çalışan mı osgb çalışanı mı
    osgb çalışanı ise osgb ile hekim arası yapılan sözleşmede yada işveren ile hekim arasında yapılan sözleşmede
    +37 saat hekim tarafından onay verilmemiş olabilir.
  7. Fatih Ülker Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    36910
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Gizem Bir
    Yönetmelik gereği zaten 1 İşyeri hekimi yetersiz kalıyor.

(4) Çok tehlikeli sınıfta yer alan (Değişik ibare:RG-18/12/12014-29209) 750 ve daha fazla çalışanı olan işyerlerinde her (Değişik ibare:RG-18/12/12014-29209) 750 çalışan için tam gün çalışacak en az bir işyeri hekimi görevlendirilir. Çalışan sayısının (Değişik ibare:RG-18/12/12014-29209) 750 sayısının tam katlarından fazla olması durumunda geriye kalan çalışan sayısı göz önünde bulundurularak birinci fıkrada belirtilen kriterlere uygun yeteri kadar işyeri hekimi ek olarak görevlendirilir.
  8. Gizem Bir İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Fazla mesai izni hangi sutundan ya da hekim sayfasında nereden veriliyor,bilginiz varsa yazarsanız sevinirim
  9. Fatih Ülker Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    36910
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    İlgili yönetmelikte süreler değişti. yani bir öncekinde tam zamanlı İşyeri hekimi bulunma şartları aynen devam etti. 2016 yılında yürürlüğe girecek doğru ama süreler için geçerli o.
    bu konuyu atladınız sanırım
  10. Gizem Bir İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Fatih Bey,1 tam zamanlı doktor var zaten, ikinci doktor için soruyorum,
    Çok tehlikeli işler için 1000 kişiye bir tam zamanlı hekim 2016 yılına kadar geçerli sanırım ?
  11. Fatih Ülker Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    36910
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Doğrudur 1000 kişiye kadar olan işletmelerde 01.01.2016 tarihine kadar geçerli. Bu tarihten sonra süreler ve tam zamanlı hekim bulunma sayısı değişecektir.
    Ancak 1900 çalışanınız olduğunu belirttiniz. ve 1 hekiminiz olduğunu belirttiniz. Dolayısı ile bu veriler eşliğinde hekiminizin sayısı yetersiz diyorum. Çok tehlikeli sınıftasınız ve 2 tam zamanlı hekim bulunmalıdır 01.01.2016 tarihine kadar
  12. Gizem Bir İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Fatih Bey Kusura bakmayın tekrar sormak istedim ; 1900 kişiye 2 tam zamanlı mevcut şu anda ama 850-900 kişiye bakan hekim arkadaşın dışarda çalışması için saati kalıyor diye düşünüyorum , 900x 8dk/ay =7200dk/ay o da 120 saat/ay
  13. Fatih Ülker Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    36910
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Tam zamanlı olarak çalışan bir işyeri hekimi part time çalışma yapamaz.