1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Çorlu'da iş sağlığı ve güvenliği bilgilendirme toplantısı yapıldı

Konusu 'İş Sağlığı ve Güvenliği Haberleri' forumundadır ve Erdem Baskın tarafından 22 Ocak 2014 başlatılmıştır.

 1. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  OSGB
  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Teftiş Kurulu Başkanlığı ve Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğiyle düzenlenen “2014 yılı İş Sağlığı ve Güvenliği ve İşin Yürütümü Teftişleri Bilgilendirme" toplantısı Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde gerçekleşti.
  haber.jpg

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Teftiş Kurulu Başkanlığı ve Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğiyle düzenlenen "2014 yılı İş Sağlığı ve Güvenliği ve İşin Yürütümü Teftişleri Bilgilendirme" toplantısı Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde gerçekleşti.
  Bilgilendirme toplantısında, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın teftiş politikasının temelinin, çalışma mevzuatının ilgili taraflarca doğru şekilde algılanması ve uygulanması ile 'önleme' kültürünü geliştirmek olduğu ifade edilirken 2014 yılı içerisinde de aynı yaklaşımla teftiş ve rehberlik faaliyetlerine, bin kişilik donanımlı, dinamik ve etkin bir kadroyla devam edileceği kaydedildi.
  Toplantıda, işin yürütümü yönünden "Gemi Yapımı, Deniz Taşımacılığı ve Ardiye ve Antrepoculuk işkolunda faaliyet gösteren liman işyerleri, Kargo Hizmeti Veren İşyerleri, Dinlenme Tesisleri, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezleri, Lokanta ve Hazır Yemek İmalatı Yapan İşyerleri, Hazır Beton, Tuğla-Kiremit, Gübre-Yem, Mermer Ocakları ve İşleme Tesisleri ile 50'den Fazla İşçi Çalışan Tarımsal İşletmelerin" denetiminin gerçekleştirileceği bildirildi.
  Tekirdağ Vali Yardımcısı Aydın Tetikoğlu, Tekirdağ Çalışma ve İş-Kur Müdürü Şerafettin Küçük, SGK İl Müdürü Mahmut Kotan, İş Teftiş Kurulu İstanbul Grup Başkanı Zeki Kömürcü, İstanbul Grup Başkan Yardımcısı Lütfü Alpsoy, İş Baş Müfettişi Mahmut Kesici, İş Müfettişi Mehmet Alper Kan ve ÇTSO üyelerinin katıldığı toplantıda yeni teftiş yaklaşımının cezalandırıcı anlayış yerine iyileştirmeyi amaçlayan, çalışma barışını sağlayıcı, yasal düzenlemelerin rehberlikle yerine getirilmesini hedefleyen sonuç odaklı olarak taraflarla bütünleşerek sürdürüleceği hakkında bilgiler verildi. - TEKİRDAĞ

  http://www.sondakika.com/haber/haber-corlu-da-is-sagligi-ve-guvenligi-bilgilendirme-5574924/