1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Çsgb 07.12.2015 tarihli duyuru

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve Taner Yılmaz tarafından 8 Aralık 2015 başlatılmıştır.

 1. Taner Yılmaz Etkinlik Grubu

  • Etkinlik Grubu
  İl Temsilciliği:
  Afyon
  Sertifika Numarası:
  57660
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  07.12.2015  OSGB İşlemleri Hakkında  29/12/2012 tarih ve 28512 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri Yönetmeliği kapsamında OSGB yetkisi alan kurumların;

  - İlgili Yönetmeliğin 17nci maddesinin altıncı fıkrası gereğince yapılacak plan değişikliği bildirimleri,

  - İlgili Yönetmeliğin 12nci maddesinin 11nci fıkrası gereğince yapılacak kurucu ortaklık değişikliği bildirimleri,

  -İlgili Yönetmeliğin 19ncu maddesinin ikinci fıkrası gereğince OSGB’ler hizmet verdikleri işyerlerindeki çalışanlar ve işyeri ile sınırlı kalmak şartı ile iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili her türlü ölçüm ve analiz bildirimleri

  E-devlet üzerinden yapılacaktır.

  Bürokrasiyi azaltmak amacıyla yapılan söz konusu değişiklikte başvuru sahiplerinin mağdur olmaması adına evrak olarak bildirimde bulunulmaması önem arz etmektedir.

  1,2 ok de 3 den ne anlamalıyız?
 2. Hasan Basri ARTVİNLİ İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  78850
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  İKİZLER OSGB
  Hocam,
  Benim anladığım ilgili kurum ve kuruluşların izinlerini alıp ve Genel Müdürlükten onay almış olan,İş Güvenliği ile ilgili Ölçüm yapan OSGB’ler hizmet verdikleri işyerlerindeki çalışanlar ve işyeri ile sınırlı kalmak şartı ile iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili yaptıkları her türlü ölçüm ve analiz sonuçların bildirimleri İSG KATİP üzerinden yapılacak.
 3. Deniz Ural İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  146623
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Tüprag Metal Madencilik
  OSGB ler işe girişleri zaten çığrından çıkarmışlardı, bir kağıdı önlü arkalı doldurup 10-15 tl ye sağlık raporu diye veren yerler var hiçbir tetkik yapmadan. Umuyorum bu iş biraz şekle girer de işe gireceğim diye uğraşan çalışanların üzerinden şu sağlık raporunun maddi külfeti kalkar.