1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Çsgb denetim raporu

Konusu 'İşletme Kontrolü ve Denetimler' forumundadır ve MerveUngoren tarafından 10 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. MerveUngoren İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ÇSGB Denetim Raporu ektedir arkadaşlar. Firma kimyasal madde depolama, alım satım yapan firmadır.

Ekli Dosyalar:

2. Erhan Çeliktürk İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16620
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Uzman
    Bu kadar eksik bulunan firmaya nasıl bir ceza uygulanmış merak ediyorum :)
  3. aktasi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    7247
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Alarko Taahhüt Grubu
    olanları yazabilrmis müfettis daha kolay olurdu :D:D
  4. MerveUngoren İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    daha ilk tutanak bu. müfettişler geliyor ilk önce eksiklikleri belirliyorlar. daha sonra bir süre veriyorlar. duruma göre ek süre de veriyorlar. bunun akabinde yapılmayanlar için ceza kesiyorlar.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 10 Temmuz 2013 ---
    İbrahim Bey bu benim gördüğüm maddesi en az olan rapor :)
  5. aktasi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    7247
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Alarko Taahhüt Grubu
    iyiymis alskınım diyorsunuz yani :)) bende sorunlu müdür pardon sorumlu müdür olmak istiorum :)
  6. MerveUngoren İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    baya alışkınım :)
    siz şu an ki rahatınızı hiç bozmayın derim. yoksa sorunlu müdür olabilirsiniz ;)
  7. kübragürbüz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    8670
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bu işletmede hiç bişey yokmuş şans eseri yoluna devam ediyor sanırım :)
  8. Sevecen Günel Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    madde sayısı çok olur da, hafif maddeler olur, bunlar isgnin abcsini bile yapmamışlar.
    burada "uzman yok" ibaresi görmüyorum ama sanırım 50nin altındadır, yoksa bir uzmanın olduğu yerde bu kadar eksiklik içler acısı!
    defalarca denetimden geçtim böyle bir raporum hiç olmadı.

gördüğünüz en az maddesi olan raporsa sizin adınıza üzüldüm, işiniz zor.
    belki de az sayıda madde olması esas çok büyük uygunsuzları yazmış olmaları ufaklara girmemeleridir.
    bunların olmadığı bir işletmede tek tek tehlikelere bakılsa herhalde destan yazılırdı
  9. MerveUngoren İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bu en iyi tutanaklardan biri desem Kübra Hanım ;)
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 11 Temmuz 2013 ---
    benim adıma üzülmenize gerek yok ki. firmanın uzmanı değildik. şöyle oluyor durum çünkü. firmaya müfettiş geliyor ve tutanak tutuyor. bizde dışarıdan desek sağlıyoruz. bütün sorumluluk onlarda yani.
    bu firmada uzman yok. 50 nin altında ve az tehlikeli sınıfta. (az tehlikeli sınıfta olmaması lazım aslında firmanın. tehlikeli sınıfta olması gerekiyor.) bir de zaten sadece depolama yapıyorlar. üretim yok.
  10. dalyararslan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    merhaba,

peki tutanak sonrası süreç nasıl devam ediyor? verilen süre içerisinde eksiklikler giderilebildi mi?
    ya da şu an noksanlıkların tamamlanması adına çalışmalar yapılıyor mu ve giderilen hususlar hakkında müfettişler veya bakanlığa her hangi bir bildirim yapıldı mı?
  11. Sevecen Günel Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    şu ana kadar yaşadıklarım,
    maddelere göre bir süre veriliyor ( bursada bir fabrikaya sadece 1 hafta vermişler mesela) bu süre sonunda gelip inceliyorlar, düzeltilmişse, ceza vermiyorlar, hala devam ediyorsa uygunsuzluk ilgili cezayı yazıyorlar.
  12. MerveUngoren İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Eksikliklerin giderilmesi için süre veriyorlar. tekrar geldiklerinde her yapılmayan için ceza kesiyorlar. genelde yetiştiriliyor yani. ceza kesilen eksiklik giderilmediğinde ve bir daha denetime geldiklerinde geçmişe yönelik ceza kesileceğini söylüyorlar.
  13. Mehmet Akın İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    67025
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Bir çok işletmede durum aynı hiç bir önlem yok. Şans eseri yaşıyoruz.