1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Çsgb ile sağlık bakanlığı arasında isg alanında işbirliği protokolü

Konusu 'İş Sağlığı ve Güvenliği Haberleri' forumundadır ve Erdal Sarıgül tarafından 12 Kasım 2013 başlatılmıştır.

 1. Erdal Sarıgül İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Yeni öğrendiğim bir bilgiyi paylaşmak istedim.
  10 kişiden az çalışanı olan tehlikeli ve çok tehlikeli sınıftaki işyerlerine İSG hizmetleri Sağlık Bakanlığı tarafından sunulacakmış. Protokol metnini ekte paylaşıyorum.

  Ekli Dosyalar:

 2. bayrakliosgb İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  9472
  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  Firma / Kurum:
  Bayraklı Ortak Sağlık Güvenlik Birimi ve Danışmanlık Ltd.Şti.
  Konu yeni değil ancak Temmuz ayından bu yana sessizce derinden derinden resmi kurumlar içerisinde yayıldı. Ekte ilgili yazıyı da bulabilirsiniz. Destekleyeceğiz denilen konu budur tam anlamıyla. Maddi bir destek yok. Hizmet desteği devlet eli ile verilecek. Ancak TSM'leri fiziki olarak bu hizmeti nasıl karşılayacak orası belli değil. OSGB şartnamelerinin hiç birine uymadıkları gibi bünyelerinde nasıl işyeri hekimi çalıştıracakları, kaç tane iş güvenliği uzmanı alacakları ve nasıl çalıştıracakları soru işareti. Yine fiziki olarak işletmelere nasıl gidilip kontroller yapacak uzmanlar nasıl hizmet verecekler o da soru işareti. TSM'lerin sayılarının da yetersizliği var bir de.

  Ekli Dosyalar:

 3. Fatih AKÇAYIR İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  79749
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Anladığım kadarı ile TSM ler sadece sağlık hizmeti verecek. Uzman barındırmayacak.
 4. bayrakliosgb İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  9472
  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  Firma / Kurum:
  Bayraklı Ortak Sağlık Güvenlik Birimi ve Danışmanlık Ltd.Şti.
  Merhaba Fatih Bey, gönlümüz öyle olmasını dilerdi ancak o şekilde değil konu, bahsi geçen tüm İSG hizmetlerinin TSM'lerin OSGB'leşmesi ile beraber tamamının yapılması şeklinde. Bu konuda da, geçen hafta Cuma günü İzmir'de EBSO toplantı salonunda İş sağlığı ve güvenliği genel müdürü sayın Kasım Özer'de konuyu yineledi ve sorular üzerine doğruladı.
 5. Emre Öcal İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  77218
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Peki TSM ler uzman meselesini nasıl çözecekler ? Bu konuda Kasım beyin görüşü nedir ?
  --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 13 Kasım 2013 ---
  Aslına bakarsanız şöyle bir durumda var, İSG nin işveren tarafından da ciddiye alınması için sözleşme vs. lerin devlet aracılığı ile yapılmasından yanayım , ama uzmanların hakkı korunarak yada OSGB lerin hakkı. OSGB ve uzman listeleri belli firmalar devlet eli ile OSGB ler ile yada uzmanlarla eşleştirilirse bu bizim işimizi yamamızı da kolaylaştıracaktır. İş veren uzmana müfettiş gözüyle bakacak ve söylediği her şeyi emir telakki edecektir. Aksi taktirde serbest piyasada ücreti aldığınız insan karşısında sadece çalışan pozisyonundasınız yaptırımınız da ancak o kadar kuvvetli olur.