1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
  2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
    Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Çsgb isgip eğitimleri trabzon'da başladı

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 7 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    İş Sağlığı ve Güvenliği Koşullarının İyileştirilmesi Projesi eğitimleri Trabzon’da başladı.
    971075-IS-SAGLIGI-VE-GUVENLIGI-KOSULLARININ-IYILESTIRILMESI-PROJESI-EGITIMLERI-TRABZONDA-BASLADI.jpg

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’nün yürütücüsü olduğu “İş Sağlığı ve Güvenliğinin Geliştirilmesi Projesi” kapsamında iş kazalarının ve meslek hastalıklarının ağırlık kazandığı metal, inşaat ve maden sektörlerine yönelik İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetimi Eğitimleri başladı. Üç gün sürecek eğitimlerde her bir sektörden 30 kişi olmak üzere 90 kişiye eğitim verilirken, eğitimlere işyerinde görevli işveren vekilleri ve iş güvenliği uzmanları eğitimlere katıldı.
    Eğitim programı açılışında konuşan Trabzon Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mustafa Sezgin, “Bugün, dünyada olduğu gibi ülkemizde de iş kazaları ve meslek hastalıkları önemli bir sorundur. Sorunun temelinde yatan en büyük etmen de İş Sağlığı ve Güvenliği üzerinde toplumsal algının henüz oluşturulamamasıdır” dedi.
    HABER.jpg
    TÜRKİYE'DE 650 BİN İŞLETME İŞ GÜVENLİĞİ AÇISINDAN TEHLİKELİ SINIFINDA
    Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Güvenliği Daire Başkanı Burhanettin Kurt ise “Ülkemizde toplamda 1 milyon 600 bin civarı işletme var. Bunların 650 bin tanesi tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta. Bizler Bakanlık olarak her bir işletmeye ulaşmamız mümkün değil. İşte bu durumda her işletme ile irtibatta olan sizler gerçekten işverenler tarafından benimsenecek bir güvenlik kültürünün oluşturulması ve farkındalığın arttırılması kapsamında çok önemli görevler yürütüyorsunuz. Bu bağlamda ısrarcı olarak işverenlerimizi bu konuda bilgilendirerek ve tavsiyelerde bulunarak gerekli önlemlerin alınmasında hem işletmesinin karlılığının artacağını hem de büyük tazminatlar ödemekten kurtulacağını anlatmamız gerekiyor” diye konuştu.

Açılış konuşmalarından sonra İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü uzmanları sunumlarını gerçekleştirdikten sonra inşaat, maden ve metal sektörlerine yönelik eğitim grupları oluşturuldu.

IHA
  2. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    110245
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Samsun programı dolu olduğundan katılamadım. @Erkan Dündar katıldıysanız yorumlarınızı bekliyoruz. Bakanlık aynı bakanlık mı bakış açısında geçtiğimiz bir yılda bir değişiklik oldu mu?
  3. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Ben gidemedim..ben değiştim,geliştim ve büyüdüm..onların değiştiğine inanmıyorum..aynı tas aynı hamam.