1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Çsgb yetkilileri kocaeli'de iş güvenliği uzmanları ile buluşuyor!

Konusu 'Diğer Etkinlikler' forumundadır ve Tuğba Coşkun tarafından 25 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. Deniz Devrim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Programda bir sapma yok değil mi?
  2. Mehmet DüNSeR İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    İstanbul şişli teknik ve end. mes. lisesine git. Öğretmenler odasına gir ve sor bakalım kaçı teknik öğretmen kaçı mühendis?
    Ben stajer öğretmen olarak sordum ve o odadaki 10 öğretmenden 6'sı mühendis!
  3. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Hayır,programda herhangi bir değişiklik yok.

Olağan dışı bir şey olmadığı sürece bu perşembe Kocaeli Ticaret Odasında saat 16:00 da başlıyor olacağız.
  4. Erhan Çeliktürk İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16620
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Uzman
    Mehmet bey haklısınız , benim de mühendis olup da teknik öğretmenlik yapan arkadaşlarım var. Ne yazık ki birkaç meslek grubu dışında eğitim gördüğü mesleği yapabilen üniversite mezunu arkadaşımız fazla yok, özellikle mühendislik branşlarında. Sebebi gayet açık gerçek anlamda katma değerli üretimimiz yok,bırakın arabayı,televizyonu sarımsağı dahi Çin'den alır hale gelmişiz.İthalata dayalı bir ekonomide işsizlik kaçınılmaz.
  5. aydinmollaoglu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    7137
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Recep bey,

Neden mühendis teknik öğretmenlik yapsın ki. Ayrıca piyasada teknik öğretmenlik denen bir pozisyon yok. Siz hiç Üretim teknik öğretmeni diye bir pozisyon duydunuz mu? Genelde Üretim mühendisi ararlar. Teknik öğretmenler genelde tekniker diye iş bulurlar. O pozisyona verilen ücreti mühendis olarak kabul etmeyeceksiniz eminim. Teknik öğretmen sadece devlette meslek liselerinde öğretmenlik yapabiliyor. Meslek lisesinde öğretmenlik için mühendisler bir zamanlar açık var diye atandı. Daha sonrada mezun olan teknik öğretmenler açıkta kalmaya başladı. Ne kadar doğru acaba.
  6. aydinmollaoglu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    7137
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Recep bey,

Umarım Mehmet beyin cevabı tatmin etmiştir sizi. Muhakkak mühendislerde mağdur edilmiştir. Ama teknik öğretmenlerin mağduriyeti mühendislerden daha büyüktür. Ben sadece teknik öğretmenlere atıfta bulunmanıza karşıyım.
  7. Aygün Bentürker İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    11423
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    siz ne diyorsunuz ; sağlık memurlarını, hemşireleri iş güvenliği uzmanı yapalım teklifleri bile var, Mühendis odalarıyla hükümetin arası iyi olmayınca ... beklenen sonuç.
  8. Serdar Demirci İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    erkan hocam şu açıdan bakalım;

hekim dediğimiz sadece tıp fakültesi mezunları üzerine ihtisas da yapmışlarsa uzman doktorlar kaldı ki artık işyeri hekimleri pratisyenlerin haricinde piyasada genel cerrahtan tut, da kardiyologlara, nörologlara kadar çok çeşitli konusunda uzman doktorlar var, bunlar zaten özel de veya devlet iş bulma gibi bir problemlerinden değil zaten çok yüksek ücrete çalışıyorlar. Hastane hasta, hasta yakını sağlık çalışınlarında çok büyük stres nedenidir..sadece biraz daha rahat ve daha sakin bir çalışma şeklini tercih ettikleri için işyeri hekimliği yapıyorlar..

diğer taraftan biz öylemiyiz;

işgüvenliği uzmanları kimler ;mühendislik fakülteleri , mimarlık fakülteleri ,fen edebiyat fakülteleri, eğitim fakülteleri teknik öğretmenlik, işgüvenliği teknikerliği (meslek yüksek okul)mezunları .. bir tek iktisadi idari bilimler kaldı onlarda müfettişlik yoluyla kanal açıldı. Bu kadar çok liyakatı farklı ,eğitim ve bilgi seviyesi farklı meslek gruplarının hepsinin aynı ünvanı aldığı başka meslek dalı var mıdır? dolayısıyla nicelik arttıkça , niteliğin düşüceğine inananlardanım..yaklaşık 150 bin kişiden bahsediyoruz..1 gün bile uzmanlık yapmamış kişiye A sınıfı uzmanlık unvanı verirsen diğer taraftan işyeri hekimliği tek fakülte mezunu yıllarca adamlar 18 yaşından beri aynı işin eğitimini alıyor.ve uyguluyorlar.işsağlığı alanında yaptıkları işle paralel devam ediyorlar.. Bu bağlamda işyeri hekimleri ile işgüvenliği uzmanlarının kıyaslama yapmanın doğru olmadığını düşünüyorum…

iyi çalışmalar dilerim..
  9. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Konuyu dağıtmasak.Soracaklarınız var ise bu yönde alabilirim.
  10. Abdullah Gökçen İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    Gökçen OSGB
    6331 kanunun 15.maddesinde sağlık raporu verilirken yapılması gereken tetkikler tamamen hekimin kararına bırakılmış. Şu anda çalışan hekimim eğitim aldığı kurumun kitabında mutlaka hemogram ve akciğer grafisi istenir şeklinde yazdığı için; az tehlikeli olan eğitim kurumlarından bile bu tetkikleri istiyor. Kanunun iş yeri hekimliği kısmı belirsiz. Tozlu işler yönetmeliğinde röntgen gereken yerler belli ancak başka yerlerde gerçekten çok sıkıntı yaşıyoruz.
  11. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Etkinliği sadece fotoğraflamamıza izin çıktı,video veya canlı yayın bakanlık tarafından izin verilmedi.
    Ancak konuşulanları derleyip, panel bildirisi olarak yayınlayacağımdan emin olabilirsiniz.

Bu arada saatler kaldı.. saat 16:00 da Kocaeli Ticaret Odasında görüşmek üzere :)
  12. Recep Tayyip Taşdelen İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Birilerini kırdıysam özür dilerim. Hakınızı helal edin.
  13. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Etkinlik 90 katılımcı ile ,keyifli ve bence verimli bir şekilde gerçekleşti.Belirtmeliyim ki şimdiye kadar düzenlediklerimin en iyisi idi.Destek verenlere teşekkürler.
    1979861_10203498758968642_1550965589_n.jpg
  14. gogora İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Neler konuşuldu Tuğba Hanım?
    Bu konuyla ilgili aldığınız notlar varsa bizimle paylaşmanızdan mutluluk duyarız..Katılmayı çok istedim ama bu tarihlerde Kocaeli dışında olduğum için katılamadım maalesef..
  15. aydinmollaoglu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    7137
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Helal olsun kardeşim, benim açımdan da seni kırdıysam özür dilerim sende helal et.
  16. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Güzel sorular soruldu, cevap ve öneriler veirldi.Notlarımı aldım elbet,ancak video,kayıt vb. olmadığı için özet olarak birşeyler derleyip, kendilerine göndericem onlardan onay alındığında yayınlayacağım.Yanlış cümle kurmak istemem.Bu nedenle biraz gecikebilir.
  17. Aslı Atmaca İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Notları bizimle de paylaşırsanız sevinirim. Çok istediğim halde katılamadım.....