1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Ölçümleri akredite olan kuruluşta mı yaptırmamız gerekiyor?

Konusu 'Çalışma Ortamı ve Ölçüm,Analizler' forumundadır ve sebahatkhn tarafından 9 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

1. sebahatkhn İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ölçümleri akredite olan kuruluşta mı yaptırmamız gerekiyor?
  2. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Evet
  3. Ali Ünal İSGforum Üyesi

Hangi tür ölçümler? Hangi tip akrediteden bahsediyoruz
  4. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Türkak dan akreditasyon almış kuruluşlardan bahsediyoruz. Bu kuruluşlar gelip ölçüm yapmak istediklerinde ortamdaki etmenleri belirleyip gerekli olan ölçümleri yapıyorlar. Siz herhangi bir ölçümü yaptırmak istemezseniz o zaman müdahil oluyorsunuz.
  5. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    20 ağustos 2013 salı günkü 28741 sayılı resmi gazetede yayınlanan
    İŞ HİJYENİÖLÇÜM, TEST VE ANALİZİ YAPAN LABORATUVARLAR HAKKINDA YÖNETMELİK'İN tamamını okuyunuz
  6. Ali Ünal İSGforum Üyesi

Yönetmeliği biliyorum Deniz Bey, akreditasyon kısmında ölümleri ve firmaları ayırmak gerek. Geçerlilik süresi de 2 yıl
  7. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    :)
  8. Ali Ünal İSGforum Üyesi

ölçümleri tabiki :)
  9. KUANTUM LABORATUVARLARI İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kuantum İsg Lab..
    artık sadece akredite değil isgüm yetkinliği olan kurumlar ölçüm yapmaya yetkili diğer ölçümler geçersiz
  10. Cumhur Gültekin İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    80759
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Vakıf Üniversitesi
    Hem TÜRKAK tarafından akredite olmuş, hem de İSGÜM sayfasında il bazında yetkili firmalar listesinde yer alması gerekiyor, diye biliyorum.
  11. KUANTUM LABORATUVARLARI İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kuantum İsg Lab..
  12. Alper Güler İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    42722
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Akyurt Belediyesi
    Isgum ölçüm ve kontrol işlerini tamamen bırakıp akredite firmalara devretti diye hatırlıyorum
  13. Cumhur Gültekin İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    80759
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Vakıf Üniversitesi
    upload_2016-1-29_15-10-5.png

İSGUM sayfasında bu liste olduğuna göre hem TURKAK onaylı, hem de İSGUM sayfasında yer alan firmayı seçmek gerekiyor.
  14. KUANTUM LABORATUVARLARI İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kuantum İsg Lab..
    akretice olması yeterli değil isgüm yeterliliği şart