1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Ölüme meydan okuyan inşaat işçileri (milliyet-özel haber)

Konusu 'İş Sağlığı ve Güvenliği Haberleri' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 22 Eylül 2014 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  ÖLÜME MEYDAN OKUYAN İNŞAAT İŞÇİLERİ (ÖZEL HABER)
  [​IMG]
  IHA

  Haberin diğer fotoğrafları için tıklayın

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]


  Türkiye genelinde son günlerde yaşanan iş kazalarının ardından gözler inşaatlara çevrilirken, metrelerce yüksekte ölüme meydan okuyan bazı inşaat işçileri güvenlik önlemi almadan çalışmalarını sürdürüyor.
  Çorum’da bir apartmanın dış cephesinde mantolamasını yapan inşaat işçilerinin, ölüm ve yaşam arasında dokudukları ince mekik objektiflere yansıdı. Metrelerce yükseklikte evine ekmek götürmenin derdinde olan işçilerin, baret takmadıkları, yelek giymedikleri ve emniyet kemeri kullanmadıkları görüldü. İşçiler, can güvenliklerini hiçe sayarak ölümcül bir ortamda çalışmaya devam ediyor.

  ÖLÜME MEYDAN OKUYORLAR
  Paslanmış demirlerden, alelacele kurulmuş görünümü veren iskelede çalışan işçiler adeta ölüme meydan okuyor. İşçiler, kurulan iskele üzerine konan kalasları da ilkel yöntemlerle bulundukları yerlere çıkarıyor. Ortaya çıkan manzara, yaşanan kazalardan ders alınmadığını gözler önüne seriyor.

  OLASI BİR İŞ KAZASINDA SORUMLU KİM?
  Ölümle-yaşam arasında ince ve şeffaf çizgide ekmek mücadelesi veren işçilerin olası bir iş kazası geçirdiğinde ise sorumlu, sözleşmeye göre belirleniyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 170 iletişim hattından alınan bilgide, olası bir kazada işi yapan firma ile apartman yönetimi arasında anlaşma sağlandı ise işçinin SSK’sı ve çalışma güvenliği ile alınacak tedbirler firmaya ait oluyor. Apartman yönetimi herhangi bir firma ile anlaşma yapmadan bireysel anlaşma yaptıysa sorumluluk apartman yönetimine ait oluyor.

  KAYNAK:MİLLİYET

  Ekli Dosyalar:

  • haber.jpg
   haber.jpg
   Dosya Boyutu:
   66,1 KB
   Görüntüleme:
   2.475