1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Ölümlü iş kazası ve başıma gelenler!

Konusu 'İş Hukuku ve SGK Uygulamaları' forumundadır ve ekecık tarafından 9 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. Okan Şahin İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    91544
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Forklift kazaları incelendiğinde bu tip kazanın çok rastlanan kazalar arasında olduğu görülür..
    Kendi yaptığım dan bi örnek vereyim, herhengi bir makine teçhizat ekipnan ne var ise onların şartname kılavuz emniyrt dokumanları eğitim vs den sonra o ekipmanda oluşmuş tüm kaza ve olayları taramak analiz surecinde faydalı oluyor

Ekli Dosyalar:

2. Okan Şahin İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    91544
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar konunun tüm detaylarını bilip incelemeden, suçu şunamı atalım bunamı atalım tartışması yersiz olur.neticede kaybedilen bir hayat ve sönen bir aile var.
    Bunların yerine bu öngörülebilirmiydi ? Veya bir daha böyle üzücü bir olay yaşanmaması için ne tip tedbirler alınabilir nasıl teknikler geliştirilebilir? Bunları düşünmek mesleğimizle daha çok bağdaşır diye düşünüyorum kendimce..bilmem yanlış mı?
  3. Sadi ÇETİN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    50878
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Sayın ekecık,
    Hukuk konusunda yeterli bilgisi olmayanların önerileri size zarar verebilir. Yargılama sürecinde sorumluluktan kurtulmaya, suçu başkalarının üzerine atmaya yönelik savunmanız ters tepebilir. Çünkü karşı tarafın eli armut toplamıyor. İşveren en iyi avukatı tutacaktır. Sizde mutlak ama mutlaka konusunda uzman bir avukat tutunuz., son pişmanlık fayda vermez.
  4. Kürşat Olcay Kilim İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    37748
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Benim çeşitli dava evraklarını, iddianameleri, savunmaları okumuşluğum vardır. Süreç taraflar açısından adalet arayışı olarak ilerlemiyor. Herkes kendi tarafının savunmasını yaparken, olaya dahil olanların hatalarının gözden kaçmamasını sağlamak, kendisinin suçsuz olduğu iddiasını desteklemek zorunda.

Uzman arkadaşımızın suçlanış şeklini düşünürsek, kendisine gelinceye kadar kim bilir kaç kişinin kazaya katkısı var. Ama şimdi o topun ağzında. Uzman arkadaşımıza işvereni, müdürü, amiri, fabrikada işlerini korumak zorunda olan işçiler onun lehine şahitlik mi edecek sanki. Muhtemelen ittifaklar, yalancı şahitler, kararmış deliller de olacak. Davadaki tüm avukatlar kendi müvekkillerini savunup, savcının suçladığı diğer kişileri ve kaza geçireni suçlayacaklar.

Burada arkadaş bizden akıl istemişse, biz de forumda bilgimiz, tecrübemiz dahilinde yardım ediyorsak, bu da öyle bir konu.
  5. MURAT DURMUŞ İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    12387
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    nasakoma yapı
    Birşey sormak istiyorum, forklift kazasında operatör emniyet kemeri takmamış mı?
  6. Kürşat Olcay Kilim İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    37748
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
  7. Recep Tayyip Taşdelen İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ölenlere Rahmet ailelerine sabırlar dilerim. ekecik arkadaşıma da sabır ve selamet dilerim. burda göze çarpan üç husus var bana göre.
    1.ncisi : forklift operatörünün yanlış çalışma yöntemini benimsemiş olması ki önceden kırıcıyla kırılmış betonun yüksek kotlu tarafında çalışması . (doğrusu kot farkı düşük taraftan (sağlam zeminde) çalışacaktı)
    2.ncisi: forklift operatörünün atlamaya kalkması ki bunu yapmaması daha iyiydi fakat heyecan haliyle yapmıştır.
    3.ncüsü: demek ki heyecan haliyle atlanabiliyor bunu engelleyecek bir tedbir alınması gerekirdi ki oda emniyet kemeridir. sadece kaza anında bağlı kalan (sonra otomatik açılan) bir emniyet kemeri sistemi kullanılması gerektiği bizlere de ders olsun.
    Geçmiş olsun.
  8. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
    İŞ EKİPMANLARININ KULLANIMINDA SAĞLIK VE

GÜVENLİK ŞARTLARI YÖNETMELİĞİ

3.1.5. Üzerinde bir veya daha fazla çalışanın bulunduğu forkliftlerin devrilmesinden kaynaklanan risklerin azaltılması için;

a) Sürücü için kabin bulunur veya

b) Forklift devrilmeyecek yapıda olur veya

c) Forkliftin devrilmesi halinde, yer ile forkliftin belirli kısımları arasında taşınan çalışanlar için, yeterli açıklık kalmasını sağlayacak yapıda veya

ç) Forklift, devrilmesi halinde sürücünün forkliftin parçaları tarafından ezilmesini önleyecek yapıda olur.
  9. Ceren Aşıkdoğan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Peki yıllık izindeyken böyle bir kaza meydana gelse kim suçlu olurdu. Alo 170 aradım fakat bilgi alamadım. ???
  10. Ferit Yılmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Bu hep sorulan soruların arasında fakat hizmet verdiğiniz yerde bulunmamanız yasal sorumluluğunuzu ortadan kaldırmaz.