1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Önüne gelene sertifika verme yönetmeliği ve kaçınılmaz sonucu

Konusu 'Öneriler ve Şikayetler' forumundadır ve Orkun Dalyan tarafından 18 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    http://www.egedesonsoz.com/haber/Son-dakika-Maden-ocaginda-gocuk-6-yarali/852660
    bayağı kardayız
  2. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
  3. Ferit Yılmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    resmen şov yapıyosun Koray bey.
  4. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Yahu bunun neresi şov rakam gerçek. 1.000 insan az öldü diyorum. Bunun bir anlamı yok mu? Asıl bunu görmemek şov yapmanın daniskası.
  5. Ferit Yılmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    bu zihniyetle bir yerlere gelinmez. kötünün iyisi zihniyeti
  6. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Diğerine maksimalizm denir. Kötü bir hastalıktır.

90 yıllık cumhuriyetin tek bir adım atmadığı, öylece izlediği kangrenleşmiş bir yarayı bir anda iyileştirelim istiyorsunuz. Yok böyle bir şey. Biraz zaman tanıyın. Son bir yılda 1000 insan kurtardık az mı bu?
  7. Ferit Yılmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Matrix gibi 1000 insanı kurtardık :cool: bırakın bunları lütfen bu forumda kimin ne amaçla yazıştığını herkes biliyor
  8. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
  9. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    Koray bey ben zaten kazaların azaldığına inanıyorum fakat bu kazaları azaltan uzmanlar emekleri ile bir yerlere gelenler. bir gecede havadan belge verilenler değil !!!
    Net sonuç için şu tarihten sonrasına bakmak lazım
  10. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    2013 istatiskleri 2014 Martta açıklanır. Bakarız birlikte. İddia ediyorum. Hiç tecrübesizde olsa, bir uzmanın çalıştığı her hangi bir işyerinde kaza oranları da ölüm oranları da ciddi miktarda azalır.
  11. Ferit Yılmaz anlamsız değerlendirmek sizin karakteriniz mi?? önüne gelen yoruma anlamsız değerlendirmesi yapıyorsunuz,anlamadınız ise sorun anlatalım ?
  12. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Ben yazacaktım dedim şimdi gereksiz düşman kazanmayım. :) Ama cuk oturmuş diye buna denir. Anlamsızdan çok ben anlamadım demek istiyor sanıyorum.
  13. aynen öyle :)))
  14. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    Arkadaşlar bu konu başka bir amaçla açıldı, konuyu saptırmayalım gereksiz yere de tartışmayalım
  15. Orkun Dalyan ileri algılama yeteneğimden kaynaklı oluyor böyle şeyler :)))
  16. Ferit Yılmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Orkun Dalyan kardeşim iyi demişsin de bir mesajı anlamsız olarak değerlendirmek anlamadım mı demektir. bunu bu şekilde düşünen zihniyet nasıl olur da uzmanım der.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 20 Ekim 2013 ---
    Ezel hanım yine anlamsız işaretlemiş diyecek ama Orkun bey size algılama yeteneğinizin kötü olduğunu söylememiş ki. herkes sizin gibi algılaya mayabilir demiş
  17. sizin puanlandırma sisteminiz mantıklı bir çözüm olabilir çünkü hiç maden işletmesi veya inşaat görmeden A olacakta çok fazla uzman olacaktır ileride bu sistem bunu da engelleyebilir
    siz işinize bakın benim uzmanlığım size mi kaldı
  18. Ferit Yılmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    bence mantıklı bir sistem biraz daha detaylandırılıp çözüm önerisi olarak bakanlığa sunulmalı Orkun Bey kardeşim
    maalesef bana değil iş yerlerine kaldı ki ............
    neyse bayansınız sizi kırmak istemem
    bence soruna değil çözüme odaklanmalıyız
  19. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    Bakanlığa bunu nasıl sunabiliriz bilen varmı? Önce BİMER'e mi göndermeliyiz
  20. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Bu çok ayıp bir laf... burada meslekdaşlar olarak bulunuyoruz. Ezel hanımda 'kadın' kimliğiyle değil meslektaş kimliğiyle burada. Cinsiyetine bakmadan insanları (meslektaşlarınızı) kırmamayı öğrenmelisiniz.