1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Önemli::makineler üzerindeki çalışma talimatları[talimat hazırlama]

Konusu 'Talimatlar' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 8 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    1. @mstfslh merhaba erkan bey ben iş güvenliği uzmanı değilim şirketimizde büro personeliyim. gecen ay iş güvenliği denetlemesi geçirdik ve şirketimiz bünyemizde bulunan makineler üzerinde güvenlik talimatı, bakım talimatı ve çalışma talimatı olması gerekli olduğu uyarısı aldık. bu talimatları hazırlama işini bana verdiler. güvenlik talimatı ve bakım formlarını hazırladım fakat çalışma talimatı da istemişler birde şöyle bir şey demişler '' makineyi bilmeyen birisi bu yazıyı okuduktan sonra çalıştırabilecek şekilde olmalı'' böyle bir talimat olması gerekli midir yasada var mıdır. şirketimiz metal sektörü üzerine üretim yapmaktan. makineleri tecrübeli personel dışında birinin kullanması zor yani. ilginize teşekkürler iyi çalışmalar.
      Bugün 09:29
      @Erkan Dündar
      haklılar..söylenenlere harfiyen uy..talimatlar için mevzuat da derki talimatlar açık,basit ve anlaşılır olmalıdır der..burdan yola çıkmışlar..​
  2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Talimatlar özel bulunmaz,Talimatlar makine ekipman klavuz ve operatör,usta ekip çalışması sonucu özel hazırlanır.
  3. Ramazan ÇINAR İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
  4. Baran Aydemir İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    14829
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    meslekler açılmıyor
  5. semihozturk1987 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman