1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Önemli : sınıf yükseltme sınavına girecekler için çsgb'den 2 duyuru 03-12-2013

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve Fatma Kocaer tarafından 3 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. Ferhat Ayas İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Şu an itibari ile ALO170 hattından aldığım son bilgiyi sizinle paylaşmak istiyorum.

Örnekleme ile sunacağım

21 aralık A sınavına, ücretimi yatırarak kayıt oldum.
    Sonuç 1) : Kayıt yaptım ama Sınava girdim, ve başarısız oldum, Şubat veya Mayıs ayındaki sınavlardan sadece birine girebiliyorum
    Sonuç 2): Kayıt yaptım ama sınava giremedim. Şubat ve Mayıs sınavların her ikisine girebiliyorum (sadece 35tl ücretim yanıyor)

Şubat ayındaki A sınavına, ücretimi yatırarak kayıt oldum.
    Sonuç 1) :Kayıt yaptım ama Sınava girdim, ve başarısız oldum, sadece Mayıs ayındaki sınava girebiliyorum
    Sonuç 2) :Kayıt yaptım ama Sınava girmedim. sadece Mayıs Ayındaki sınavına girebiliyorsunuz

Sanırım bu bilgilere göre, sınava hazır olmadığımdan, 21 aralık ayındaki sınava kayıt yapmama rağmen (sadece sınav ücretimi yakma pahasına) girmeyi düşünmüyorum.
  2. Ferhat Ayas İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Şu an itibari ile ALO170 hattından aldığım son bilgiyi sizinle paylaşmak istiyorum. Ama diğer alo hatlardan konuşmalar kayıt alınmasına rağmen, kelime oyununa geldiğim durum çok olmuştur, sizlerinde bu konuda düşüncelerinizi öğrenmek istiyorum

Örnekleme ile sunacağım

21 aralık A sınavına, ücretimi yatırarak kayıt oldum.
    Sonuç 1) : Kayıt yaptım ama Sınava girdim, ve başarısız oldum, Şubat veya Mayıs ayındaki sınavlardan sadece birine girebiliyorum
    Sonuç 2): Kayıt yaptım ama sınava giremedim. Şubat ve Mayıs sınavların her ikisine girebiliyorum (sadece 35tl ücretim yanıyor)

Şubat ayındaki A sınavına, ücretimi yatırarak kayıt oldum.
    Sonuç 1) :Kayıt yaptım ama Sınava girdim, ve başarısız oldum, sadece Mayıs ayındaki sınava girebiliyorum
    Sonuç 2) :Kayıt yaptım ama Sınava girmedim. sadece Mayıs Ayındaki sınavına girebiliyorsunuz

Sanırım bu bilgilere göre, sınava hazır olmadığımdan, 21 aralık ayındaki sınava kayıt yapmama rağmen (sadece sınav ücretimi yakma pahasına) girmeyi düşünmüyorum. Sizce??
  3. Kahraman GÜLŞEN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    91091
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Niğde Üniversitesi
    Ben de prim gün sayım A sınıfı sınavına başvurmaya yetmesine rağmen aralık-şubat süresinde çalışamam diye önce B, eğer olursa şubatta da A sınavına girerim diye 21 aralığa B için başvurmuştum. Şu an ise aralık-şubat seçeneğine şubat-mayıs seçeneği çıktı. Bu durumda özümde zaman açılacağı için A ya başvurmak daha mantıklı. Bunun dilekçeyle yapmaya çalışacağım umarım sıkıntı çıkarmazlar ama artık her şeyden korkuyorum.
  4. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    Bir yandan mantıklı ama bir yandanda bu sınavda A grubu eleman ihtiyacını acil yetiştirmek için sınavı kolay yapmaları ihtimali yüksek. Kolay bir sınavı kaçırarak zor bir sınava girmek durumundada kalabilirsiniz.
    Biraz ihtimaller meselesi yani şu şöyle olacak diye kuvvetli tahminde bulunmak gerçekten zor.
  5. sevgay İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    64972
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Fatma Hanım bir konuda bilgi alabilir miyim?
    Örnek 3: Belgesi olmayanlar ise öncelikle C sınıfı belge alırlar. Başvurdukları tarih itibariyle prim gün sayısına göre B veya A sınıfı belge için sınava katılabilirler.bir arkadaşım aralıkta sınava girip C olmayı hedefliyor...yukardaki maddeye göre C olursa aralıkta şubatta A için başvuru yapabilir mi? (prim gün sayısı 3000 üstünde)..şu anda kendisi pek heyecan yaptı ama boşuna heveslensin istemiyorum...sizlerin görüşü nedir arkadaşlar?
  6. konat İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    A sınıfı için sınav soru formatı ve zorluk derecei değişmez diye düşünüyorum.
  7. Cemil Çamyurdu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

Arkadaşınız Aralık ayında C olursa sonrasında yapılacak sınavlara prim günü yeterse girebilir..

Öyle olmasaydı 18 Ağustos 2013 te C olanların 21 Aralık yükseltme başvuruları alınmazdı..
  8. Ferit Yılmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
  9. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    fazla karamsar bakmış olaya sınavın ertelenmesi söz konusu olamaz nedenmi 1 ocağa uzman lazım bakanlık yaklaşan tarih için paçaları tutuşmuş uzman yokluğu çekerken böyle bir ötelemeye sıcak bakmayacaktır.ayrıca burada yazdığım mesajlarıda okuduğunuzda göreceksiniz ama yine tekrar ediyorum bu durumdan mağdur olan arkadaşlar kesinlikle üzülmesinler.durum yazıda da denildiği gibi hukuksuz ve dayanağı yok bir kişi bile mahkemeye gitse mahkeme haklı bulacak ve bu karar diğerleri için emsal teşkil edecektir.bu sınav olmazsa diğer sınav olur bakanlık hakları iade etmek zorundadır.ne diyelim geç olsun ama güç olmasın.
  10. Hakan DENİZ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    sınava girmesek protesto yapsak bakanlıkta bu şekilde sıkışsa
  11. tore1071 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    90820
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    peki hocam 21 aralık sınavına B olarak ücretini yatırıpta kayıt olan biri olarak soruyorum bu sınava girmeyipte şubatta prim günü tutuyorsa A sınıfı olarak müracaat edildiğinde kaç sınav hakkı olacak?
  12. Ferit Yılmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    peki sınavın ertelenmesine istinaden kanunu da 1 yıl ertelenirse
  13. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    ertelenecek olsa şimdiye kadar en azından bir tasarı olurdu ortada daha komisyonda görüşülecek tbmm den geçecek vs. vs bugün ayın 4 ü kaldı 27 gün bu kadar kısa zamanda yetişmez sırf bunun için bile vazgeçerler bence..
  14. Kahraman GÜLŞEN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    91091
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Niğde Üniversitesi
    Ben de erteleneceğine ihtimal vermiyorum. Sadece 21 aralıktakine girmeyenlere, şubat-mayıs 2014 te girebilirsiniz dendi. Yani alanı genişlettiler.
  15. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    sınava başvuru süresinin uzatılması ve buna paralel olarak sınavın ileri bir tarihe ertelenmesi gerekiyor, zira başvuru sürecinde sıkıntılar yaşanıyor, hiçbir problem olmayan başvurum sistemde gözükmüyor, benim gibi kim bilir kaç kişi var.bu şartlarda kesinlikle ertelenmesi gerekir. 21 aralık'ta yapılan sınav sonucunda uzman olacaklar her halükarda zaten 1 ocak'a yetişmeyecek.
  16. engin mesut İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Benim durumumda ayni.bu sinava girmesek subatta yapilacak sinava a sinifi olarak girilebilirmi acaba?prim gun sayim subat itibari ile 3000 gunu geçiyor ancak. Konu ile ilgili bakanlikla görüşen varsa bilgi verebilirmi?
  17. Hakan DENİZ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    b kaydı yaptıran ve sınava girmeyenler şubatta a prim gün sayısı 3000 i aştığı taktirde a sınıfına girebilecekmi?
  18. Ferhat Ayas İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhaba,

Yukarıdaki yorumlardan vede csgb açıklamalarından sadece 2 sınav hakkı olacak diye anlıyorum.
  19. Kahraman GÜLŞEN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    91091
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Niğde Üniversitesi

Mevzuata göre girebilmelerinin önünde hiç bir engel yok. Çünkü mevzuatta "başvurduğu tarih itibariyle diyor" .Yani ön başvuruyu yaptığımız tarihte prim gün sayımız yetiyorsa girebilmeliyiz. Ama şubat veya örneğin mayıs sınavından önce A için prim gün sayımız yeterli hale gelecekse(yani ön başvuru sonrası sınav öncesi) kabul edeceklerini zannetmiyorum. Ama tabi araştırmakta ve bakanlığa teyit ettirmekte fayda var. Çünkü 3 aralıkta ki duyurudaki gibi son dakka gölü atabiliyorlar. Bu duyurudan önce haberimiz olsaydı mesala ona göre hareket ederdik.
  20. Aygün Bentürker İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    11423
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Dava açıldıysa ve kazanılırsa ki böyle bir dedikodu ortalıkta dolaşıyor, şubatları ve mayısları unutalım değil mi ?