1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Önemli : sınıf yükseltme sınavına girecekler için çsgb'den 2 duyuru 03-12-2013

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve Fatma Kocaer tarafından 3 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. Teknik İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Kahraman Gülşen Alo 170 ile görüşebildinmi bende aynı durumdayım
  2. Taner Yılmaz Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Afyon
    Sertifika Numarası:
    57660
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Benim korkum mahkemenin tüm başvuru ve o zamana kadar (21 aralıkta) sınava girmiş ve yeni A belgesi alanlarında belgelerinin iptal edilmesi. çünkü idare mahkemesi genele de hüküm verebilir diye düşünüyorum.
  3. Ferhat Ayas İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Aygün Hanım;

Şu an buna cevap vermem çok zor, zira her an her şey değişebiliyor, borsa bile bu kadar değişkenlik göstermiyor.

Aralık ayındaki sınava, hiç çalışmama rağmen, girmeye karar verdim. bu kadar değişken bir sınav duyuruları beni tedirgin etti.
  4. Hakan DENİZ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    PROTESTO EDELİM
  5. Kahraman GÜLŞEN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    91091
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Niğde Üniversitesi
    170 ile görüşmedim. Ama dilekçe yazdım. 21 aralığa B olarak girecektim ama sonraki şunat-mayıs sınavlarına A olarak girmek istiyorum diye.
  6. Recep Tayyip Taşdelen İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Sisteme kayıt olduysan 35tl yi yaksan bile hakkın gider. hatta sisteme kayıt olmana da gerek yok evrakları gönderdiysen de bir hakkın yanar diye düşünüyorum.
  7. gilgin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

"21 Aralık 2013 tarihli sınav için başvurduğu halde sınava girmeyenler, bu haklarını daha sonra yapılacak sınavlarda ( Şubat ve Mayıs 2014) prim gün sayılarına uygun belge sınıfı için kullanabilirler."

Açıklamada başvuruları tamamlamış olanlar demiyor, sınava girmeyenler diyor. Sınava girmediğinizde hakkınız baki olacaktır bence
  8. Kahraman GÜLŞEN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    91091
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Niğde Üniversitesi
    35 Tl yi yaksam bile hakkımın gitmeyeceğini ben ve benim dışımda da 170 den teyit ettirenler var. Ama son dakka duyurusuyla sizin dediğiniz gibi olursa onu bilmemem. Çünkü artık hiç birşeyi yorumlayamıyorum..
  9. HikmetBdemir İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhaba.
    3230 gün prim günü ile A sınıfına geçiş için başvurdum Sistemde B olarak çıkıyorum. Alo 170 de defalarca başvuru yineledim 3 iş günü içinde döneceklerdi dönmediler. Defalarca dileçe ve mail gönderdim İSGGM ye telefonları cevap vermiyor. Ama bir sonuç Alamadım. Bugün başvuru son günü Nasıl bir yol izleyebilirim. 3230 günde askerlik borçlanması vs yok net.
    Teşekkürler
  10. Kahraman GÜLŞEN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    91091
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Niğde Üniversitesi
    Telefonla ulaşamamaktan ben de muzdaribim. Ben 21 aralığa B için başvurmuştum. Aralığa girmeyceğim. Şubat-Mayısa gireceğim. Ben de dilekçe yazdım ama benimki o zaman kadar bir sonuca bağlanır. Durumunuza göre siz de bu seçeneği değerlendirebilirsiniz.
  11. SELAMİ ALAGÖZ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ben dün Yetkilendirme dairesi genel müdür yardımcısı ile görüştüm Aralık sınavına başvurmuş olsan bile girmezsen, Şubat ve mayısta pirime essas sınava gire bilirsin dedi. benim 2980 gün pirimin vardı B ye başvuru gözüküyordu. bende sınava girmeyeceğim ve şubat da A sınavına gireceğim. başvurularda ocağın ilk haftası en geç ikinci haftası olacak denildi.
  12. Kahraman GÜLŞEN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    91091
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Niğde Üniversitesi
    Sınava başvurmaktan kastınız, 35 TL yi yatırıp MEB'in sitesinden kayıt yaptırmış olmak değil mi? Yani son günü 12 Kasım olan ön başvuru değil??!! Ve eğer dediğiniz gibi ise ve son anda yine değişiklik yapmazlarsa bu haber güzel...
  13. ceyhancetin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    23 şubat 2014 yapılacak olan sınava 12 kasım 2013 de muracat etmeyanlae yükselme için bu sınava muracat ederek yükselme sınavına girebileceklermi. bu konu hakkında bilgisi olan aşıklarsa sevinirim şimdiden teşekkürler arkadaşlar.
    Şundan soruyorum benim prim gün sayım 2970 ti . Bu yüzden bu sınava başvurmadım ve a sınavına girmek için diğer yapılacak sınavı bekledim.Bir çok kişi ile konuştum 12 kasımda müracat etmeyenler bir daha yükselme sınavına giremez dediler. kafam karıştı ve çok üzüldüm bu duruma. İnşallah böyle değildir. Şubattaki sınava girebiliriz inşallah
  14. gilgin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Nereden uyduruyorlar böyle şeyleri. Bir ara da Ağustos sınavında geçenleri yükseltme sınavlarına sokmuyordu bu kafadakiler. Kendilerince bir adım öne geçenler diğerlerine hak verilmesin derdine düşüyor. Millet bu sınavda C'yi alıp şubatta A sınavına girmeye hazırlanıyor. Her sınavın başvuruları ayrı, hiç üzülmeyin, şubatta paşalar gibi A sınavına girersiniz...
  15. eda kara İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    26388
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    sınava kayıt yaptırdım ama sınava giremiyorum sınav parası yanıyormu?
  16. Serkan Sü İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gemi İnşa A.Ş.
    cayır cayır
  17. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    Ben de Aynı durumdayım Kahraman Bey işin kötüsü bu duyuruyu pazar akşamı gördüm. Duyuru ismi diğerlerine benzer olunca, ben de sınav başvurusu işlemleri hakkında sanmıştım.

Böyle bir kepazelik olmaz. İnanın bu rezil duyuıruyu yapanlar en galişz küfürleri hakediyor. Biz 170 i aradık ve önce B ye sonra A sınıfına girebileceğimizi söylediler. Artık ben başvuruyu yapmışım bu duyuruyu neden en başta yayınlamıyorsun? Açık söyliyim bu duyuru FARUK ÇELİK'e rağmen yapılmıştır. Emekli bürokratlar piyasa daha fazla ellerinden gitmesin diye akıllarınca engel çıkartıyorlar.

Tepki verelim.. Örnek bir metin yazacağım..Eğer siz yazdıysanız hemen destekleyip faks yada emktup yağmuruna başlayalım. Sonuç alamazsak "duyurunun yüğrütmesini durdurmak için" dava açma niyetindeyiz. Sınavı değil sadece bu duyuruyu iptal ettirelim diyoruz. Hadi 1800 gün işinde kıvırdınız. 3000 gününü dolduran adamı A ya giremezsin ne demek.. C.tesi sınava girmeseydim Şubat ayında A sınıfının sınavına girebilecektim. Şimdi giremiyorum böyle saçma sapan iş olur mu?

Lütfen tepki verelim..
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 23 Aralık 2013 ---

Haberleşelim..
    Benim eposta adresim: onumur@gmail.com
    tel:0533 491 07 51

Dernekler ve tanıdıklardan destek isteyeceğiz..Odaların da bi kapısını çalalım bakalım..

Bu arada komple sınavları iptal etmek için mahkemeye giden olmuş mu? İptal edilme durumu var mı bilgisi olan var mı?
  18. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İzmir Büyükşehir Belediyesi
    Mahkemeye yürütmeyi durdurma davası açalım sınav iptali için değil duyurudaki yanlışlığın iptali için
  19. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İzmir Büyükşehir Belediyesi
    Herhalde bu konuda mağdur olan arkadaş çoktur
  20. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ

Bu iş burada kalmayacak..Peki genel iptal davası açan oolmuş mu? Öyle bir şey varsa zaten herşey boşa gidecek..