1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Önemli : sınıf yükseltme sınavına girecekler için çsgb'den 2 duyuru 03-12-2013

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve Fatma Kocaer tarafından 3 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. Alper Güler İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    42722
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Akyurt Belediyesi
    Duyurunun yürütme si die bisey var mi bence hukuki bir metin degil dolayısıyla uygulamanin iptali icin ugrasilmali hem bir gun icinde 2 duyuru yayinladiklarida oldu idarenin dayanaksiz keyfi uygulamasi var bu konuda
  2. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İzmir Büyükşehir Belediyesi
    bu konuda bir çözüm arayalım
  3. Alper Güler İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    42722
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Akyurt Belediyesi
    Avukat yokmu icimizde :)
  4. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İzmir Büyükşehir Belediyesi
    dernekler var onların danışmanları avukatları hukukçuları vardır
  5. Alper Güler İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    42722
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Akyurt Belediyesi
    Ben yarın hocamla bir goruseyim kendisi eski isggm genel müdürü belki bir yol gosterir
  6. gilgin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Sazan olsam şöyle derdim ; " Yoksa onlarada mı iş güvenlik uzmanı hakkı verdiler ?" :D
  7. Alper Güler İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    42722
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Akyurt Belediyesi
    Bu mesaj aslinda bir mesaj di :)
  8. gilgin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Mesajınızın alınmasına ufak da olsa bir katkım oldu umarım ;)
  9. Elif Turan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    13991
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar konu ile alakalı değil ama bir şey sormak istiyorum
    .
    İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ HİZMETLERİNİN DESTEKLENMESİ

HAKKINDA YÖNETMELİK

Yayımlandığı Resmi Gazete Tarihi/Sayısı: 24.12.2013/28861

Yönetmelik yayınlanmış ancak okuduğum halde emin olamadım. Devletin destek verebileceği 10 kişiden az çalışanı olan tehlikeli ve çok tehlikeli işletmelerde biz çalışabilirmiyiz? Yoksa OSGB gibi bir kuruluştan fatura beyan edilmesi gerekiyormu?
  10. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    HAzırlayacağımız bir metni arkadaşlarımzıdan fakslamalarını isteyeceğiz.. Bakanlığa, yetkililere epostalar göndereceğiz. Odalardan da dava süreci için destek isteyeceğiz..

Ben bizim EMO Bursa Şubesi, BİGDER, İstanbul İSGDER ile görüşeceğim..İSG uzmanlarının bir araya gelmesi amacıyla düzenlediğimiz toplantılar aracılığıyla tanıştığımız en az 100 uzmandan telefon veya eposta aracılığıyla destek isteyecceğim. Faks işi çok etkili olur. Ama faks veya eposta bir şekilde insanlar katılacaktır. Zira isg camiası içinde yabana atılamyacak bir arkadaşlık halkası kurduk. Facebook gruplarına da metni göndereceğiz.. Kİlit bir kaç bakan ve bürokratın eposta listeseni de ekleyeceğiz.. Şimdi iş bölümü yapalım:

Yukarıda yazılan girişimlerde bizzat bulunurum. Bugün metin de hazırlamayı düşünüyorum. Metin ile ilgili eleştiri ve eklemeleriniz çok önemli. Zira 3 Aralık duyurusunu farketmeyecek kadar dikkatsiz olan benim..Sizler süreci iyi takip ettiniz etkili öneriler sunacaksınızdır. ELif hanımın yazısından alıntı yaptım ama hepinize hitap ediyorum arkadaşlar yanlış anlamayın:)

Bakanların ve kilit büroktratların epostalarını alalım. Ergül hocam sen yapar mısın bunu? Ayrıca sizler nasıl bir katkı yapabilirisiniz.. Herkes nerelere ulaşabileceğini ve tahmini ne sonuç alacağpını yazarsa etki alanımızı görme şansımız olur. Hiç bir çevreniz yoksa birey oalrak faks yada kargo göndermeniz de etkili oalcaktır. Kendinizi küçük görmeyin. Bizim emekli müfettişlerden yada İSG konusunda söz sahibi üstadlardan etki alanı olarak hiç bir eksiğimiz yok inanın. Zaten onlardan da vicdan sahibi olanlarından destek gelecektir.

Vira bismillah...

Bu arada mahkemeden önce faks bombardımanımızı yapalım..Sonuca göre dava açarız diyorum.Ne dersiniz..?
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 24 Aralık 2013 ---
    Forumda aktif oalnlara da birebir mesaj atalım derim ayrıca..
    süpersiniz...inşallah hocanız ÇSGB içindeki bu cuntaya karşıdır :)
  11. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    Alper Bey bombardımanımıza katılır mısınız? Arkadaşlar :)?
  12. Alper Güler İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    42722
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Akyurt Belediyesi
    Hak arayışının olduğu her platformda varız üstadım ahlak, adap ve edep dairesinde olması şartıyla
    isg-katip sistemine atıf var yönetmelikte isg- katip üzerinden bireysel sözleşme yapabilirsiniz osgb ye ihtiyaç yok
  13. zeynep basar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Arkadaşlar, size bir sorum olacak.
    Çok tehlikeli iş yerlerinde çalıştıkalrı prim gün sayısına göre C sınıfı belgesi olanlar, C belgeyle B sınıfına veya A sınıfına bakabiliyorlardı. Ancak dava açıldı bakanlık durdurma kararı aldı. Bakanlığın duyurularında durdurmadan önce İSG-Katip üzerinden yapılan sözleşmelerin askıya alındığı yazıyor. C sınıfı belgeyle sözleşme yapıp hala çalışan var mı yada böyle durumda olan tanıdıklarınız? ben bi arkadaşımdan duydum, durdurulma ve askıya alınan kararına rağmen çalışmaya devam ediyorlar ve bir problem yok sözleşmeleri geçerli.
    Hatta duyuru metni linkte.

http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=duyuru&id=c_sinifi_iptal
  14. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    Bu konuyu açan @Fatma Kocaer hanım aktif tutabilir misiniz?
  15. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
  16. Bekir604 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    68439
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ben 21 aralık ta sınava girdim muhtemelen kazanacağım.
    Bu durumda şubatta yükseltme sınavına katılabilirmiyim?
  17. gilgin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    C sınavına mı girdiniz? Prim gün durumunuz nedir?
  18. Uğur Türker İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Arkadaşlar merhaba, 2 tane A veya B sınfı iş güvenliği uzmanı arıyorum. Sınava giren arkadaşlardan ilgilenen varsa telefon numarasını mail atarsa sevinirim.
    Acelemiz yok sınav sonucu bekliyeceğiz. Sınavı iyi geçen arkadaşlar mail atabilirsiniz.

zorunlurisk@gmail.com
  19. cem akol İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    96336
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Tabiki katılabilirsiniz..fakat müracaat ettiğiniz tarihte B sınıfı için 1500 A sınıfı için 3000 gün pirim ödemiş olmanız gerekiyor..(ssk-bağkur veya emekli sandığı) bu durumda 1 yıl içerisinde 2 sınav hakkınız oluyor..burada dikkat etmeniz gereken ya A ya girmeniz yada B ye girmeniz gerekiyor.yani ilk B ye sonra A ya giremiyorsunuz..
  20. hatice442 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    emekli sandığından prim ödenmiş olduğuna dair ayrıntılı döküm nereden alabiliriz