1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Önemli !!! temmuz 2011 belgeleri iptal edilmiştir

Konusu 'Serbest Kürsü' forumundadır ve Mert06 tarafından 16 Eylül 2012 başlatılmıştır.

 1. Mert06 İSGforum Üyesi

  02 Temmuz 2011 tarihinde yapılan işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı sınavı hakkında mahkeme kararı

  Bilindiği üzere 02.07.2011 tarihinde düzenlenen (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavına açılan davalar sonucunda Ankara 5. İdare Mahkemesince 2011/1624 Esas, 2012/186 Karar nolu kararı ile A kitapçığında bulunan 25, 44 ve 46 nolu sorular ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 1, 37 ve 39 nolu soruların iptali, ayrıca 2011/2188 Esas nolu kararı ile de yürütmenin durdurulması kararı verilmiştir.

  Bu durum Milli Eğitim Bakanlığına bildirilmiş ve mahkeme kararları doğrultusunda iptal edilen sorular sınava giren tüm adayların lehine uygulanmış ve 70 ve üzeri puan alarak başarılı olanlar www.isggm.gov.tr adresinde yayınlanmıştı.

  Sürecin devamında Ankara 5. İdare Mahkemesinin 22.02.2012 tarihli iptal ve yürütmenin durdurulması kararına karşın, Bakanlığımızca dava konusu işlemin iptali yolunda temyizen incelenen kararın yürütmesinin durdurulmasına 13.07.2012 tarihinde karar verilmiştir.

  Bu itibarla; 02.07.2011 tarihinde düzenlenen (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavı ile ilgili olarak mahkeme kararları sonucu 70 ve üzeri puan alarak kendilerine belge düzenlenenlerin belgeleri söz konusu mahkeme kararları sonuçlanıncaya kadar geçersiz sayılacak olup, yine üç sorunun iptali ile yapılan değerlendirmede belge almaya hak kazanmış, ancak belge düzenlenmemiş olanların da sınavı başarısız sayılacağından, mahkeme sonuçlanıncaya kadar kendilerine belge düzenlenemeyecektir.

  Konuyla ilgili açıklamalar için adı geçenlerin mahkeme sürecini ve bu süreçte yukarıda belirtilen web sayfasını takip etmeleri uygun olacaktır.


  KAYNAK;
  http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=duyuru&id=2temmuzmahkemeyeni​
 2. Mert06 İSGforum Üyesi

  İPTAL DEMEYELİM PANİK HAVASI OLUŞMASIN, MAHKEME SONUÇLANINCAYA KADAR BELGELER GEÇERSİZ DİYELİM....
 3. Fatih AKDAĞ_ İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  43995
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  ne demek bu şimdi belgemiz geçersiz ise yaptığımız işte geçersiz yani. Bizde 2010 aralık ve öncesi belge alanların durumuna düştük yani
  ve bu 2 yıl en az sonuçlanmaz
 4. efecan İSGforum Üyesi

  3 soru iptali sonrasında mahkeme kararı ile puanı 70 bulan kişilerle alakalı bir durum arkadaşlar...normal puan almış ve normal sınavı geçmiş sertifika almış arkadaşlarla alakalı bir durum değildir..gerekli mercilerle konuştum bu durumu..mahkeme kararı ile diyor dikkat edin...ortalığı başkaları sulandırıyor...
 5. Mine Soysal İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  126004
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  AYDIN ELİT OSGB
  Davacı Bora Alpago bu Kozan 'daki Köprü Barajında kaza sonrası tutuklanan uzman değil mi? Yanlış mı hatırlıyorum acaba?
 6. Mine Soysal İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  126004
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  AYDIN ELİT OSGB
  bir saçmalık daha ayrıca ...
 7. Nihan Türkoğlu İSGforum Üyesi

  Çocuk oyuncağına çevirdiler....Ne desek boşşşş
 8. Dilek Altınok İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  kesinlikle, evraklarla cebelleşmekten insana zaman ayıramaz olduk, üzüldüm sınav mağduru arkadaşlarıma :(
 9. Yusuf ERPAK İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  EKOGLOBAL İŞ VE ÇEVRE SAĞLIĞI HİZMETLERİ
  Arkadaşlar bende 2011 temmuzda aldım belgemi bizimkiler geçersiz değil mahkeme kararı ile belge verilenlerin belgeleri geçersiz sayılacak biz mahkeme kararı ile almadık belgeleri. Mahkeme kararıyla 21 kişinin belgeleri verilmiştir. Onların belgeleri geçersiz sayılacak. o 21 kişinin içinde belgesini almayalarda belgeleri verilmeyecek. İÇİNİZ RAHAT OLSUN...