1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Örnek fine kinney risk analiz formu

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve uzmanist tarafından 5 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. uzmanist İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    10670
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhaba Arkadaşlar,

Fine Kinney metoduna örnek bir çalışma formu hazırladım.Tecrübeli arkadaşların görüşlerini öğrenmek istiyorum.Eksik, uygunsuz veya ilave edilmesi gereken noktalar varsa yardımlarını bekliyorum.

Ekli Dosyalar:

2. Abdurrahim Çiftçi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    84395
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bu firma az tehlikeli sınıfta mı geçerlilik tarihi 6 yıl gözüküyor...
  3. uzmanist İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    10670
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    hayır tehlikeli sınıfta tarihini düzeltirim
  4. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Bana gayet güzel göründü. Tehlikelerin fotoğraflar ile dosyaya eklenmesi de bence faydalı olmuş.
  5. ekremucan59 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    portörlük muayenesi değil portör muayenesi yazarsanız daha uygun olur.
  6. Halime Bağcı İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    93030
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    arkadaşlar fine kinneyde bir yasal uygunsuzlukta mesela isg eğitimlerinin verilmemiş olmasında frekansı ne olarak veriyoruz?
  7. Halime Bağcı İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    93030
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    hazırladığınız tabloda birkaç tehlikeyi aynı anda almışsınız.Mesela aydınlatmanın exproof olması ve düzensizlik ayrı ayrı ele alınması gerekmiyor mu?Tehlike ve risk diye bir ibare kullanmayıp önce ve sonuç kullanmışsınız bu sorun olur mu?Mutfak kısmında önce deyip portör eksikliğinden bahsetmişsiniz sonuç olarak yangın,haşlanmadan bahsetmişsiniz. bence bu biraz eksik.eğer tehlike portör eksikliğiyse risk bulaşıcı hastalık,tehlike kaygan zeminse risk haşlanma,veya lpg tüpse veya doğalgaz yangın,patlama riski gibi...
  8. Alper Güler İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    42722
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Akyurt Belediyesi
    Cepten giriyorum cok net göremedim ama geliştirilebilir güzel bir çalışma olmuş gibi
  9. uzmanist İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    10670
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ben zaten örnek amaçlı koydum. Eksik olan noktaları birlikte tamamlayıp geliştirebiliriz. Mesela Halime Hanımın tespitleri gayet güzel.
  10. Abdulkadir. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Teşekkürler
  11. Recep Öz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    115797
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İzmir Hakan OSGB
    Uzmanist portör muayenelerinin zorunluluğu kalktı. Eğer firma ıso ve benzeri yurt dışı bir kalite yönetiminden teftiş almıyorsa işveren bunu fazladan gider olarak görücektir. Ama yine senin bileceğin iş.
  12. mustafamaden İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    624
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Güzel olmuş,fakat risk değerlendirme ekibi ilave etmen gerekmiyormu.