1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Özel güvenlik şirketinde iş güvenliği hizmetleri hakkında

Konusu 'Sektörel Tehlikeler ve Emniyet' forumundadır ve Mustafa Raşit ŞULE tarafından 31 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. Hande Günal Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    25833
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Buket Hanım merhaba;
    benim aklıma şöyle bir soru takıldı, bende özel güvenlik firmasında çalışıyorum, ekipleri merkez ofiste kurarsak güvenliklerin çalıştığı yerler merkeze çok uzak noktalarda olabiliyor. Bu durumda merkezde kurduğumuz ekiplerin güvenlik noktalarına nasıl bir faydası olur ekipleri güvenlikler arasından da oluşturmamız gerekmez mi? Ama burada bence en büyük sorun yönetmelikte belirtilen rakamlarda, güvenlik sayısı genelde 1 yada 2 tane oluyor ve bu durumda hiç bir ekip kurulamıyor o zaman asıl işveren ekiplerinden mi yararlanmak en doğrusu olur acaba?
  2. vurgun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Özel güvenlik faaliyetleri (şirketlerce zırhlı araç sağlama, para, vb. değerli şeylerin toplanması ve dağıtımı, koruma ve devriye, araç park kontrol, koruma köpeği eğitimi, parmak izi tespiti vb. dahil, kamu güvenliği hariç)
    kamu güvenliği hariç ne demek acaba işveren ben kamu da güvenlik firmasına gönderdiği için osgb hizmeti almak istemiyor ne yapabilirim
  3. HAMİDE ŞAHİN İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhaba arkadaslar benimde firmalarimin içerisinde kurumsal bir guvenlik firmasi var ve ankara ve bolge sorumlusu olarak onlara bakıyorum.
    1- benim baktigim projelerin hepsinin sgk numaralari farkli
    2- hepsi icin risk analizi acil eylem plani yaptim
    3- ekiplere gelince her projede bulunmak uzere ilkyardim egitimci sertifikasi aldirdik. Ve ekiplerin uzerine not olarak projede gorevli olan guvenlik gorevlilerin gorevlerinin bolgenin guvenligini saglamak oldugunu not ettim ama yonetmelige göre asil isverenden gerekli kisilerin isimlerini alarak ekiplete yazdik tabi telefon numaralarinida.
    4- her bir proje icin tespit ve Öneri defteri kesinlikle tedarik edilmeli. Mufettisler soruyorlar ve incelemek istiyorlar çünkü.
    5- hepsinin genel,saglik ve gerekli teknik konularinin egitimleri verildi.
    6- yillik calisma planlari ve egitim planlari yapildi.
    7- kkdleri zimmet tutanagi ile teslim edildi
    8- kurul olusturdugumuz yerde ic yonerge ve isg politikası yaptik.
    9- calisanlarin calistigi yerxe gerekli gordugumuz ölçümleri yaptirdik (termal konfor, xray cihazi varsa dozimetrik radyasyon ölçümü vb)

Aklima gelenler bunlar şimdilik:) hepimize kolay gelsin:)
  4. buket kani İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    114557
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    @Hande Günal merhaba hande hanım,
    bende ilk basta sizin gibi duşunup kargasada kalmıstım ama arastırmalarım sonucunda her proje için ayrı ayrı ekıp kurmaya gerek yok cunkı her projede 2,3 yada atıyorum en fazla 15,20 kişi oluyor ve ekıp kurma zorunlulugu yonetmelıkte yazan sayılara gore kurma gereksenımı kalmıyor. ayrıca zaten bız projelerde altısveren statusundeyz asıl ısveren projenn kı onların sayısı daha fazla oldugu ıcın onların ekıp kurması gereklı bızım calısanlarımız da olası bı acıl durum da bu ekıpten yararlanacak. merkez ofıste sayısı fazla ıse mesela bnde 78 bn kurul da kurdum ekıpte ama bu sadece merkez ofıs ıcın. projede kurmaya gerek yok kısaca. ama senn projen de sızın calısan sayınız daha fazla ıse asıl ısverenden ve yınetmelıktekı ekıp olusturma kosularına gore olusturabılırsınız. umarım yardımcı olabılmısımdır:)
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 3 Haziran 2014 ---
    @HAMİDE ŞAHİN merhaba benım kafama su madde takıldı 6- yillik calisma planlari ve egitim planlari yapildi. her proje ıcın ayrı ayrı mı yaptnız ?? yoksa yanlıs mı anlıyrm nasıl yaptınız yaptıysanız yanı nelerı yazdınız proje için kafamda canlandıramadm . merkez ıcın yaptım ben sadece ondan soruyrm tesekurler.
  5. bybejo İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    87401
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    DRUZ İş Sağlığı ve İş Güvenliği Hizmetleri
    Arkadaşlar merhaba inşaat şantiyesinde meslek kodu 5414.02 (Güvenlik Görevlisi) olarak gösterilen bir çalışandan farklı olarak istenecek bir şey var mıdır ?
  6. ayseyldz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    43354
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    EKOL GRUP GÜVENLİK _ MNE OSGB
    Erkan bey, güvenlik görevlisinin çalışma alanı belirli değil! Risk değerlendirmesi neye göre yapılacak. Bana 1 kişilik güvenlikli bir yer için risk analiz örneği gönderir mısınız?
  7. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Flash ve hardiskim yanımda değil örnek göndermek isterdim fakat arkadaşlar yardımcı olurlar inşallah...
  8. serpil varlı İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    çsgb Özel güvenlik için yayınlamış oldugu risk degerlendirmesi yayını var. Asıl işverenin uzmanın oldugu yerde kendi çalışanınızın risklerini degerlendirmeye alıyorsunuz. Şayet sizden başka uzman yoksa ayrıntılı bir risk yapmanız sizin için iii olur diye düşünüyorum
  9. Nurgül özkan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    merhabalar. güvenlik görevlileri için iş sağlığı ve güvenliği sunumu paylaşırsanız sevinirim