1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Özel sektör kendi tahlisiye istasyonlarını kurmak için ttk’ya başvuruyor!!

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 3 Haziran 2014 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  MADEN FACİALARI ÖZEL OCAKLARI HAREKETE GEÇİRDİ
  03.06.2014 13:13
  zonguldak_havzasi_icin_onem_arz_eden_modern_tahlisiye_merkezi_kuruldu_h5273.jpg
  Maden ocaklarında meydana gelen facialarda madencilerin hayatlarını kaybetmeleri nedeniyle, özel firma sahipleri kendi tahlisiye istasyonlarını kurmak için TTK’ya başvuruyor.

  1938'te TTK İş Güvenliği ve Eğitim Daire Başkanlığı bünyesinde kurulan Merkez Tahlisiye İstasyonu, kuruma bağlı müesseselerde 650 kişilik ekiple çalışmalarını sürdürüyor. Soma’da yaşanan maden faciasında 301 işçinin hayatını kaybetmesinin ardından maden sektörünün yoğun olarak yaşandığı Zonguldak’ta da yaşanabilecek faciaların önüne geçmek için çalışmalar sıklaştı. TTK, grizu ve göçük gibi önemli iş kazalarında kurtarma ekipleriyle günümüze kadar önemli rol üstlendi.

  TTK tahlisiye, aynı zamanda özel maden ocağına sahip firmalara da yardımcı oluyor. Son yaşanan maden facialarının ardından gözlerin çevrildiği Zonguldak’taki özel maden ocakları sahipleri tahlisiye istasyonu kurabilmek için kuruma başvuruyor. 10’a yakın başvuru alan TTK yetkilileri, “Tahlisiye istasyonu kurmak için firmalara başvuruda bulunup yardım istiyor. Biz de elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz” dedi.

  İHA