1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
  2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
    Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Ülkemiz genelinde kesin olmamakla beraber 72 iş güvenliği uzmanı tutuklu

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 1 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    haber.jpg
    ölümlü iş kazalarında kusuru bulunan iş güvenliği uzmanları tutuklanıyor.

İşletmelerde yaşanan ölümlü iş kazlarının ardından hemen göz altına alınan işletme sorumluluları ve işletmenin iş güvenliği uzmanları yapılan sorgulamanın ardından kusur oranlarına bağlı olarak kimi serbest kalıyor, kimi dava süresince, kimiside akabinde tutuklanarak cezaevine gönderiliyor. Bize ulaşan bilgilere göre ülkemiz genelinde kesin olmamakla beraber 72 iş güvenliği uzmanının tutuklanarak cezaevine gönderildiğidir.
    KAYNAK
  2. İsmail Bayrak İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    12134
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    shell / prekons
    bunun başlıca nedeni tecrübesiz arkadaşların risk alanına aldırmadan işe atlamalarından kaynaklanıyor bu iş çocuk oyuncağı değil bunu anlamak için illaki ceza evinemi girmek gerekiyor. lütfen yeni başlayan arkadaşlara sesleniyorum deneyim ve tecrübe kazanmadan işe atlamayın ben 8 yıllık isg ciyim ve hala bocaladığım anlar oluyor bir şantiyeyi bir fabrikayı idare etmek kolay iş değildir bilinçli olunuz arkadaşlar iş yerlerinizde tavizi kaldırınız asla taviz vermeyiniz bir isg ci patronun piyonu olmamalı yasalara göre hareket etmeli . isg de 3 kural vardır turuncu kırmızı ve siyah hat turuncu işe yumşak başlamadır kırmızı kurallara bağlı olmayı gerektirir siyah ise kesin ve kati tavırların getirisidir bence turuncuyu silin lugatınızdan ve direkt kırmızı ve siyahla başlayın işe . ilk önce iyi bir lider olmayı öğrenin iletişimi ve yaptırımı ile kuvvetli olan daha sonrası çocuk oyuncağı gelicektir.. saygılar
  3. isghizmetadmin Manisa Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Manisa
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    isghizmet
    toplam 187 tutklu var su anda. yargılanması sürenlerle beraber:(
  4. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
    Bu rakamlara nereden ulaşıyorsunuz merak ediyorum. Edinilen bilgilere göre deniyor. Kim kimden bilgi ediniyor hele bi yazın merak ediyorum raviler kimler :)
  5. Aygün Bentürker İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    11423
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    "deneyim ve tecrübe kazanmadan işe atlamayın" ne demek .deneyim ve tecrübenin kazanıldığı bir yer mi var işyerleri dışında .
  6. Bu işin sorumlusu neden bizi arkadaş...İşine gelince kader işine gelmeyene iş güv.uzmanı öldürdü oluyor..Bunun tecrübe ile alakası yok..Olsa inşaat sektörü ile maden en başta olmazdı ki buaralara A sınıfı uzmanlar hizmet veriyor..Çoğuda iş müfettişliğinden emekli...Devletin ve mahkemenin yanlış uygulamasıdır bu yapılan..
  7. isghizmetadmin Manisa Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Manisa
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    isghizmet
    zaten bu yanlış uygulama yüzünden inşaat firmaları bildirimi çalışacak uzman bulamıyor. hali hazırda a sınıfı uzmanların bir çoğu bildirim yapmadan danışmanlık hizmeti verme taraftarı. 1 temmuz itibari ile bildirimsiz firmalar tesbit edilmeye başlanacak ve çılgın bir ceza furyası oluşacak. ozaman bu işi kim nasıl çözecek çok merak ediyorum. sadece deprem yönetmeliği yüzünden şehir planlaması yapılan istanbulda yapılacak ve devam etmekte olan inşaatlara bile A-B sınıfı uzman sayısı yetmez.
  8. İsmail Bayrak İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    12134
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    shell / prekons
    sanırım ne demek istediğimi anlamış görünmüyorsunuz.. yazımı iyi ve dikkatli okursanız demek istediğimi anlarsınız . ben deneyim ve tecrübe kazanmadan işe atlamayın derken ilk önce uzman yani tecrübeli arkadaşların çalıştığı projelre yönelin hemen parayı düşünmeyin demek istedim . Hemen para kazanmanın peşine düşünce sonrası hüsran oluyor sudan çıkmış balık gibi bocalıyor ve patronun kuklası olup başına gelebilecek felaketler zincirine kendisi davetiye çıkarıyor.. Ben uyarı niteliğinde yazdım yazımı isteyen olumlu karşılar isteyen aksini düşünür. ben 8 yıllık isg ciyim ve hala ben zorlanıyorsam yeni bir arkadaş ne yapar merak ediyorum. saygılar hepinize ................
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 5 Haziran 2013 ---
    sizde biliyorsunuzki ülkede A sınıfı yok denecek kadar az ve bu işin içine birde çıkarcılık girince olan yine kime oluyor belli . neyse bu konu uzar gider soncu şu kazasız bir çalışma için taviz vermeden çalışmak gerek patron yanlısı olmadan çalışmak gerek .. biz kendimizi toparlamalıyız yoksa bize ceza evine sigara taşıması için birer personel almak zorunda kalabiliriz......
  9. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    tavsiyelerinizi saygıyla karşılıyor ve teşekkür ediyorum. siz sanırım deneyimli bir isg cinin yanında onun altında ve sorumluğunda çalışmamızı öneriyorsunuz benim anladığım bu yanlışsam düzeltin.ama türkiyede bir kaç tane uzmanı çalıştırabilen kaç tane firma var ve bunlar her şehirde değil sanayimizin yanlış bilmiyorsam %85 i kobi lerden oluşuyor.hal böyle olunca deneyim kazanmak için osgb ler adres gösteriliyor fakat ben osgb de çalışmaktan şahsen korkuyorum görüştüğüm ne kadar osgb varsa aylık 217 saatinizi dolduracağım ve firma seçme şansınız yok deniliyor.bizler burada(osgb de) çalıştığımız vakit deneyimmi kazanmış oluyoruz yoksa direk olayın orta yerinden mi dalmış oluyoruz.yani sözün özü emin olun çok isteriz deneyim kazanmayı ama imkanlar ortada!
  10. İsmail Bayrak İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    12134
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    shell / prekons