1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Üretim sahasında da ecza dolabı bulundurmak zorundamıyız?

Konusu 'İlkyardım' forumundadır ve Mehmet Ali tarafından 8 Kasım 2012 başlatılmıştır.

 1. Mehmet Ali İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Arkadaşlar, ( Fabrika Üretim alanı içinde ecza dolabı bulunmalı ve İş Sağlığı ve Güvenliği Tüzüğü’nün 97. Maddesinde belirtilen tıbbi malzemeler temin edilmelidir). Tüzükte bu şekilde belirtilmektedir. İşyerimizde sağlık odası olduğu halde, üretim sahasında da ecza dolabı bulundurmak zorundamıyız? Yardımcı olur musunuz?
 2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  örnek vereyim tüzükte tünel ağızlarında sedye bulundurma ve hatta ilk yardım yada acil kaçış odaları yapılmasından bahsedilir.ilk yardım müdalalesinin yapılması açısından ve yaralanmaya bağlı ilkyardım malzemelerinin kullanılmasınıda düşünürsen.üretim sahalarında sorumlu kişiye bu eczza yaşam dolaplarını zimmetle ve gerekli malzemelerini koy.
 3. gulkubra İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  47318
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  merhaba; acaba bir revirin olduğu 8 katlı az tehlikeli bir iş yerinde her kata ecza dolabı koymalımıyım?
 4. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  gerek yok..revir var nasıl olsa..
  --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 19 Haziran 2013 ---
  fakat tüzükte kişi sayısına göre ecza dolabı malzeme listeleri mevcut sadece..