1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Üst sınıf sınavı için,başvuruda prim gününü nasıl ispat edeceğiz ?

Konusu 'Kariyer Bilgi ve İpuçları' forumundadır ve Melih Şendoğan tarafından 11 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. Melih Şendoğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    31757
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar,

B ve A 'ya prim günü esasına göre girecekler için, prim gününü nasıl ispat edeceğiz ? Direk sınav parası yatırdktan sonra,bakanlık bilgilerimizi sanırsam sistemden çekip üst sınav hakkını onayacak gibi geliyor ne dersiniz ?
  2. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    bakanlık isteyeceği belgeleri duyuru ile açıklayacak. henüz erken. prim günlerinin tespiti çok zor değil, zaten sgk bakanlık bünyesinde.
  3. Melih Şendoğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    31757
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Teşekkürler,
  4. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    rica ederim, başarılar.
  5. İsmail Uygur İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    44592
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    MURAT TİC. KABLO SAN. A.Ş.
    Bakanlık duyuruyu yayınladı.

http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=duyuru&id=14aralik_sinavi

Prim ödemelerinin (SGK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı) hangi ad altında ve hangi zaman diliminde ödendiğine bakılmaksızın sadece prim ödeme gün sayıları dikkate alınacaktır.

Söz konusu adaylar; 05.11.2013 tarihi mesai bitimine kadar (T.C. vatandaşlık numarasını içeren dilekçe, Bağ-Kur ve Sosyal Güvenlik Kurumu’ na tabi çalışanlar prim ödeme gün sayısını gösteren hizmet dökümünü gösterir belge, Emekli Sandığına tabi çalışanlar ise Kurumlarından alacakları resmi yazı ile ) Bakanlığa başvurmak zorundadır. İstenilen belgelerde herhangi bir onay şartı aranmamaktadır.

Bu duyurunun 7. maddesi doğrultusunda 14 Aralık 2013 tarihinde yapılacak olan sınava girenler, başarılı olsalar dahi, daha sonra Genel Müdürlüğümüzce yapılacak incelemelerde durumları ilgili Kanun ve Yönetmelikte belirtilen hükümlere uymayanlara kesinlikle belge düzenlenemeyecek ve herhangi bir hak talep edemeyeceklerdir.

8- 18 Ağustos 2013 tarihinde yapılan sınavda başarılı olan ancak henüz belgesi düzenlenemeyenler ve 7.maddede belirtilen şartları taşıyanlar da bir üst sınıflardaki iş güvenliği uzmanlığı sınavına yukarıda belirtilen başvuru şartları doğrultusunda 14 Aralık 2013 tarihinde yapılacak sınava doğrudan katılabileceklerdir.
  6. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
    ben kasım ayındaki B sınıfı uzmanlık sınavı için daha önce başvurumu yapmıştım şimdi yönetmelik değişikliği sağladığı imkan ile ile A sınavı için tekrar başvuru yapacağım sanırım(B sınavı girişini iptal ederek)
  7. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    bakanlığa nasıl başvuru yapacağız acaba bilgisi olan var mı? duyuruda açık belirtilmemiş, şahsen mi, posta yoluyla mı?
  8. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
    iş güvenliği uzmanları hakkında yönetmelik posta ve veya elden demektedir ama elden daha sağlam olacaktır
    İş güvenliği uzmanlarının belgelendirilmesi
    MADDE 13 – (1) İş güvenliği uzmanlığı belgesi almak isteyen ve sınavda başarılı olan adayların belgelendirme başvurularının değerlendirilmesi amacıyla, her aday için açılacak dosyanın elektronik ortamda veya yazılı olarak eğitim kurumları tarafından, eğitim programlarına katılmadan doğrudan sınava girecek olan adayların ise bu Yönetmeliğin ilgili maddelerinde belirtilen nitelikleri haiz olduklarını gösteren belgelerin şahsen veya posta yoluyla Genel Müdürlüğe ibraz edilmesi gerekmektedir
  9. brşhc İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    2 Kasım 2013 tarihinde 3.000 günüm tamamlanıyor. Ancak SGK kayıtlarında Aylık Prim Hizmet Belgesi Aralık ayında verilebileceği için Hizmet dökümünde bu 2 gün çıkmayacak. Bakanlık duyurusunda Hizmet dökümü verilmesi gerektiği yazıyor. Nasıl bir işlem yapılabilir fikri olan var mı? Örneğin 03 Kasım 2013 Çıkış alsam, işyerim İşten ayrılma bildirgesi düzenlese, akabinde SGK.dan 3.000 günüm olduğuna dair yazı alsam Bakanlık kabul eder mi ki?
  10. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    bunun yerine eğitim kurumları aracılığıyla başvuru yapılabilseydi, ya da Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüklerine başvuru yapılabilseydi daha iyi olacaktı.
  11. Erhan Çeliktürk İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16620
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Uzman
    "Prim ödemelerinin (SGK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı) hangi ad altında ve hangi zaman diliminde ödendiğine bakılmaksızın sadece prim ödeme gün sayıları dikkate alınacaktır.

Söz konusu adaylar; 05.11.2013 tarihi mesai bitimine kadar (T.C. vatandaşlık numarasını içeren dilekçe, Bağ-Kur ve Sosyal Güvenlik Kurumu’ na tabi çalışanlar prim ödeme gün sayısını gösteren hizmet dökümünü gösterir belge, Emekli Sandığına tabi çalışanlar ise Kurumlarından alacakları resmi yazı ile ) Bakanlığa başvurmak zorundadır. İstenilen belgelerde herhangi bir onay şartı aranmamaktadır.
    "

Bu evraklar Çalışma Bakanlığı İSGGM'ne elden mi teslim edilmeli posta yoluyla olur mu?Bu belgeleri bayram sonrası hemen iletmek lazım.
  12. brşhc İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bakanlıkla görüştüm. SGK dökümüne ilave olarak, Kasım'daki günler için işyerinden Hesap fişi alacaksınız. Toplamın 3.000 olduğu anlaşıldığı için kabul edilir dediler.

Bu durumda olan arkadaşlar varsa bilgilerine...
  13. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
    hangi telefon numarasını aradınız ?
  14. brşhc İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  15. Özkan Bozkurt İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    TC kimlik numaran yeterli...
  16. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    duyuruya tıkladım fakat açılan bir şey yok
  17. Fatih Ülker Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    36910
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar Prim günü sayısı gerçekleşirse iş güvenliği uzmanı olarak çalıştığımız günler mi hesaba alınacak yoksa mesleki olarak çalıştığımız ( toplam ssk lı iş hayatımız ) süre mi dikkate alınacak . Bilgisi olan var mı?
    Şimdiden teşekkürler
  18. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    bu konu muallakta ben de merak ediyorum, dediğiniz gibi bayramdan sonraki hafta hemen göndermek, teslim etmek ya da ettirmek lazım.
  19. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
    sınav 21 aralık 2013 e ertelendi
  20. brşhc İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Gerek yönetmelik gerekse duyurudan anlaşıldığı kadarıyla Toplam Prim günü olduğu anlaşılıyor. (Diploma tarihi ile ilgili de birşey yazmadığı için, mezuniyet öncesi günler varsa onlar da kabul edilecektir diye yorumluyorum.)