1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Üst seviye sınavıyla ilgili yanılgıya düşmeyin....

Konusu 'Kariyer Bilgi ve İpuçları' forumundadır ve Murat Kural tarafından 23 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. Murat Kural İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    26918
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaslar 2 agustos 2013ten önce c belgesine sahip olamayanlar prim gün sayıları tutsa dahi bir üst seviye uzmanlık sınavına giremezler,bazı arkadaslar görüyorum prim gün sayıları tutuyor diye c uzmalık belgesi alıp bi üst seviye sınavına girmek için uğraşıyorlar...böyle birşey yok 2 agustos 2013ten önce; yani kanunun çıktıgı tarihten önce c uzman belgesine sahip olmanız gerekiyor...eger bu şartı taşayorsanız ve prim gün sayınız yeterliyse bi üst seviye sınavına girebilirsiniz...
  2. hangi belge ve bilgiye dayanarak söylediniz bunu Murat bey?
  3. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Üstelik kanun çıkalı daha bir ay olmadı yahu
  4. hayır benim okuduğum duyuruda yazan

8- 18 Ağustos 2013 tarihinde yapılan sınavda başarılı olan ancak henüz belgesi düzenlenemeyenler ve 7.maddede belirtilen şartları taşıyanlar da bir üst sınıflardaki iş güvenliği uzmanlığı sınavına yukarıda belirtilen başvuru şartları doğrultusunda 21 Aralık 2013 tarihinde yapılacak sınava doğrudan katılabileceklerdir.

9- Adayların sınav başvuru işlemlerini sağlıklı yapabilmesi için öncelikle 11.11.2013 tarihindewww.meb.gov.tr ve www.isggm.gov.tr adreslerinde yayınlanacak uygulama duyuru metnini incelemesi gerekmektedir
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 23 Ekim 2013 ---
    başka bir duyuru varsa onu bilmiyorum
  5. nihat Altuntaş İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    82297
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    MALATYA TEKNİK KONTROL HİZMETLERİ MÜHENDİSLİK VE DANIŞMANLIK
    Yonetmeligi okumamis galiba arkadas..
  6. Murat Kural İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    26918
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    tarihi yanlış yazdım galiba arkadaslar ama ayda bi degisiklik yok agustos yani..:)
  7. Ferit Yılmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    evet Murat Bey hangi bilgiye dayanarak söylediniz ? bende merak ettim
  8. ben anlayamadım neyi söylemek istediğinizi ???
    yayınlanan duyuruda şu giremez bu giremez falan bişi varda ben mi göremiyorum
  9. Murat Kural İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    26918
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    agustos sınavına girenler prim gün şartınıda saglarsa bi üst seviyeye girebilir demek istedim ezel hanım...
  10. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    2 ağustos diyince karıştı sanırım. 18 ağustos belgelileri bir panik sardı :)
    18 ağustostan sonra zaten sınav yok ki.. bu hatırlatma niyeydi :)
  11. aralık sınavında C olanların bir sonraki sınavda B veya A sınavına giremeyeceğine dair bir veride yok elimizde..Bakanlığın bir açıklaması var mı bu konuda?
  12. Murat Kural İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    26918
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bakanlığı bilmemde alo 170in var,gerci orasıda bakanlıga aitti dimi..:)
  13. alo 170 de ne söylediğini bilmiyor artık..
  14. Murat Kural İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    26918
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    aynen oyle....
  15. Seçkin Çetin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaş kısaca 21 aralıkta sınava girerek c sınıfı uzman olup daha sonra b veya a ya yükselme düşüncesi olanlar boşuna heveslenmesin demiş :D
  16. Tuncay Aydın Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Antalya
    Sertifika Numarası:
    38443
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KAMU-05070785451
    demiş demişte ne amaçla demiş onu anlayamadık...bu kadar uzman aynı şeyi anlıyoruz da bir tek Murat arkadaşımız yanlış yorumluyorsa sorun kimde acep:rolleyes:
  17. Gökhan Ustaosmanoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Ben Murat arkadaşın dediğini anlamadım, açıklayabilecek olan var mı?
  18. Serkan Turgut İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    78873
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Murat Beyin de kafası karışmış :)