1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

İç Tetkik Prosedürü

Konusu 'Prosedürler' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 8 Kasım 2012 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman

  1. AMAÇ:

  Bu prosedürün amacı, şirketimizde kaliteye ulaşmaya uygun bir sistemin oluşturulduğunu, kaliteyle ilgili faaliyetlerin ve ilgili sonuçlarının bu iş sağlığı ve güvenliği, kalite yönetimi ve Çevre yönetimi Sistemlerine uygunluğunu, uygulanmakta olan iş sağlığı ve güvenliği, kalite yönetimi ve Çevre yönetimi Sistemlerinin belirlenen OHSAS, Çevre Ve Kalite hedeflerini sağlamadaki etkinliğini tespit etmek için belirli aralıklarla yapılan OHSAS, Çevre Ve Kalite Denetim faaliyetleri konusunda yazılı bir yöntem oluşturmak ve konu ile ilgili sorumlulukları belirlemektir.

  2. KAPSAM
  Bu prosedür TAŞELİ İNŞAAT’da uygulanmakta olan Kalite, Çevre ve OHSAS konusunda yapılan faaliyetlerin etkinliğinin belirlenmesi, uygunsuzlukların saptanması, düzeltmelerin önerilmesi, Kuruluş İçi Kalite Tetkik sonuçlarının raporlanması, düzeltmelerin takibi ve tetkiklerin organize edilmesi faaliyetlerini kapsar.

  3. SORUMLULUK:
  Bu prosedürün uygulanmasından Tetkikçiler ve Yönetim Temsilcisi sorumludur.

  4. UYGULAMA:
  Şirketimizde her yılın Ocak ayında, Yönetim Temsilcisi tarafından denetlenecek bölümler ve bölümlerin denetlenecekleri tarihleri gösteren İç Tetkik Planı hazırlanır. İç Tetkik Planı, Genel Müdür tarafından onaylandıktan sonra uygulamaya alınır. Bu plan ilgili birimlere kontrollü olarak dağıtılır.

  Firmamızda hizmet kalitesiyle ilgili çalışan tüm bölümler yılda 2 kez entegre tetkike tabi tutulurlar. İş sağlığı ve güvenliği, kalite yönetimi ve Çevre yönetimi Sistemlerinin uygulanmasındaki aksaklıkların fazlalaşması durumunda, üst yönetim tarafından Tetkiklerin sıklığı arttırılabilir. İç Tetkiklerin planlanan tarihte olamaması durumunda Yönetim Temsilcisi tarafından plan revize edilir.

  Yönetim Temsilcisi tarafından Tetkikleri yapan kişiler firmamız personeli arasından;

  — OHSAS, Çevre Ve Kalite Sistemi Tetkiklerinin yapılmasında esas alınan standartlar hakkında bilgi sahibi olan,
  — İnceleme, soruşturma, değerlendirme ve rapor yazma ile ilgili Tetkik tekniklerine sahip,
  — Planlama, organize etme, iletişim ve yönlendirme gibi bir Tetkik yönetimi için gerekli ek becerileri olan,
  — İç Tetkik Görevlisi eğitimi almış,

  kişiler arasından seçilir. İç Tetkik yapacak personelin denetlenen faaliyetle doğrudan sorumluluğu olmamasına, bağımsız olmasına dikkat edilir.

  Ekli Dosyalar: