1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
  2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
    Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

İşçilere kazaya karşı ek sigorta

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 14 Ekim 2012 başlatılmıştır.

1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Dünya Bülteni / Haber Merkezi
    İşçiler Sosyal Sigortalar Kurumu dışında kendilerini ve tazminatlarını güvence altına alacakları yeni bir sigortaya kavuşuyor. Yeni anayasa çalışmalarında "iş kazaları ve meslek hastalıklarından doğan tazminatlar" için bir sigorta sistemi oluşturulması gündeme geldi.
    Meclis Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nun hazırladığı düzenlemeye göre, iş kazası ve meslek hastalığına uğrayanların hakları güvence altına alınırken, prim ödemelerini işverenler yapacak. Komisyon üyeleri, oluşacak yeni sigorta sektörüyle istihdamın artacağı ve işverenlerin vergi konusunu daha ciddiye alabileceklerini kaydetti.
    İLK KEZ ANAYASA'DA
    Bu doğrultuda düzenleme ile yeni anayasaya, "İşveren, iş kazası ve meslek hastalıklarından doğan tazminatlar için primi kendisi tarafından ödenen sorumluluk sigortasını yaptırmak zorundadır. Bu sigortanın usul ve esasları kanunla düzenlenir" hükmü eklendi. Böylece iş kazaları ve meslek hastalıklarından kaynaklanan tazminatlar, ilk kez yeni anayasaya girmiş olacak. İşçiler kaza geçirdiklerinde ya da mesleki hastalığa yakalandıklarında bu fondan tazminat alacak.
    kaynak
  2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    ozaman iş güvenliği uzmanına ve işyeri hekimine gerek yok..nasıl olsa sigorta sistemi tazminatları karşılıyacak.işveren olan milletvekillerimiz bıraksın milletvekiliğinide firmalarının başına geçsin.insanlar ölsün tazminatlarımızı nasıl olsa fon veriyo,boşver güvenliğisağlıklı ortamı neyine çalışanın kurtarsın bizi fon..bu ülkede çok akıllı var..mühendisi,mimarı,teknikeri sevmeyen ülke işverenlerimizin can simidi işveren milletvekilerimiz sayesinde anayasaya girecekmiş bu insanları ben vatan haini olarak ilan ediyorum..
  3. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    iş güvenliği umzanı,işyeri hekimi,teknik nezaretçi,çevre görevlisi yaptığı işin karşılığında işverenden parasını alamazken işini yapmasını izin vermezlerken bu fon öpsün başbakanın yanaklarından hemi..hemde yok neymiş şikayet edecekmişiz hem de sertifikamız iptal olacak hapishanelerde sürtecekmişiz..bu üniversiteleri okulları gömün siz niye bunca nesli yokediyorsunuz..bu işverenler bir gün ölecek yerine benim girdiğim sınavlara giren benim okuduklarımı okumuş yeni işveren mühendis ve mimarlar temenni ediyorum rabbimden..alayı şerefsiz bunların..
  4. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    bu haber beni çok sinirlendirdi..sanki işveren çok yasal çalışıyo sanki yasa ve yönetmeliklere göre sorumluluklarını yerine getiriyorda kaldı bu fon işi..sen yetiştirdiğin mühendisin mimarın teknik elamanın hakkını hukukunu savunma git şerefsizlerin götünü kolla..bu ülkede millet işverenin 60 yıllık hayatını rahat geçirsin diye iş kazası ve meslek hastalıklarına uğrayacak geberik gitmek zorunda değil..
  5. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    gündemde kal bir yere gitmek yok....:)
  6. bayramali İSGforum Üyesi

tamamen katılıyorum..:mad: